Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dlaczego Navara beczy ??


sundayman

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mój samochód na mnie beczy. Co to się porobiło w te święta...

Jak wyłączam silnik, to po kilku sekundach ( zdążę wysiąść)  chwili słychać takie "beczenie" czy brzęczenie...

Pierwszy raz jak przyjechałem wczoraj w nocy pod dom, wysiadłem i usłyszałem ten dźwięk to pomyślałem że jakieś ptaszysko a'la kuropatwa czy coś :)

Brzmi to tak  

Dochodzi ten dźwięk z okolicy skrzyni biegów. Zabuczy 3 albo 4 razy i przestaje. Trochę to przypomina brzęczenie elektrycznego silnika popsutego czy jakiegoś przekaźnika.

W każdym razie - w czasie jazdy wszystko jest ok, dopiero jak się wyłączy silnik to zabeczy.  Ale chyba tylko wtedy i później się już nie uruchamia samo ( choć pewności nie mam, bo nie stałem jakoś długo przy samochodzie ).

Co to może być ?  Na razie nie mam gdzie wjechać na kanał żeby samemu dokładniej posłuchać.

( jakieś 2 mce temu był wymieniany EGR bo były problemy z obrotami, ale to chyba nie ma związku... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicy skrzyni biegów masz reduktor, moze cos silniczek dostaje napięcia i probuje cos przestawić. zobacz czy nie jeździsz czasem na 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ku potomności - okazało się, że to przepustnica powietrza ( 16119EC00A ). Wystarczyło podnieść maskę, żeby to usłyszeć. Dźwięk  jakoś tak się przedostaje, że jest wrażenie, że to od spodu.

Zła wiadomość taka, że cena tego dynksa to... 3500 zł :) Dobra zaś taka, że to buczenie nie oznacza, że trzeba natychmiast wymieniać - bo zasadniczo działa poprawnie.

Postanowiłem wyjąć, wyczyścić i mam nadzieję, że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...