Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozpórka W P10 :D <<konwersja z P11 SRI/GT do P10>


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Ho !

Dzisiaj był mój szczęśliwy dzień - dotarły do mnie wymarzone amorki na przód, jest to najwyższy, w pełni regulowany model KONI - SPORT :)

postanowiłem je zmienić i przy okazji zadoptować przednią rozporkę MC Persona z Primery model P11 SRI którą już jakiś czas temu nabyłem.

Z całością zeszło mi się dobre 3 godziny...

 

A tak to wszystko wyglądało:

 

To zdjęcie ilustruje różnice miedzy górnymi mocowaniami amortyzatora - te pod które montuje się rozpórkę mają dwie dodatkowe gróbe szpilki

roznicawdeklah.jpg

 

Zeby nowe mocowania amortyzatorów pasoały do budy P10 wykonałem taki oto prosty szablonik...

szabloniik.jpg

Po zaznaczeniu na budzie naszej P10 dwuch kropeczek przystąpiłem do wiercenia i wyszło mi tak:

dziurawaienibudy.jpg

rozpuranameijscu.jpg

Rozpurka siedzi na miejscu :D

 

No i jak wam się to podoba ??

Osobiście marzyłem o takiej rozpórce już wiele lat temu... Teraz nadszedł czas materjalizowania moich starych marzeń odnośnie mojej nyski :)

 

A to drógie z nich:

koniiweitec.jpg

Połączenie Koni Sport z progresywnymi spręrzynami WEITEC - 40mm :D

Tym oto sposobem przód auta mam taki o jakim zawsze marzyłem (do tego hamulce z 4-ro tloczkowymi zaciskami pochodzące z 200SX)

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojdę do garage porobie jeszcze pare fotek :)

Jak przyjdzie nowy intercooler to sprawdze jak się zachuwouje tak zmodyfikowane zawieszenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertss

Nie żebym się czepiał bo na zdjęciach nie wszystko widać, ale wydaje mi sie że jest ona trochę za delikatna i przy dużych obciązeniach na zakrętach rozpórka może strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ma bata, jest wszystko tak jak w orginalne z tolerancją błędu na otworki 0,5mm (pomijanle).

 

No zmusiłem się i cyknąlem kolejne zdjęcie moim telefonem, prosze:

rozporowo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale amsz tego wszytkiego duzo pod maską ;)

 

 

co daje rozpurka?

to wzmocnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale amsz tego wszytkiego duzo pod maską ;)

 

 

co daje rozpurka?

to wzmocnienie?

Jak juz zrobie wsyzstko na cacy - blache i wydech dolot... TO się zajmę porządkami pod maką, ciągle nowe graty przychodza a są nie najlepiej porozmieszczane, troche chromu się walnie, pare kolorowych tyrtytek da i bedzie Git.

 

Ps. CO do jazdy autem z tak przygotowanym zawiasem to musze poweidzieć żę jestem w cięzkiem szoku...

Przy niewielkiej prędkości ok 120km/h przy nagłych i energicznych ruchch kierownicą mowy nie ma o jakim kolwiek uslizgu czy nadmiernym przechylenią, a przeciążenia są tak duze ze o malo nie wypadlem z fotela - no maskara !!

 

Do tego Koni dba o to zeby chociaż ciutke tego komfortu było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne w SRi/GT sa bardzo dobre i nie ma sensu ich wymieniac ale te z pozostalych wersji sa faktycznie slabsze ale Kuba juz pewnie i o tym mysli :)

NO proste, najtansze i zarazem najwygodneijsze co mozna wpakować do P10, pozatym są bardzo lekkie, na kubelkach oszczedził bym moze 8kg ale brak w nich by bylo regulacji i w kurtce juz bym sie w nie nie zmeiścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze bys sie w kurtce zmiescil :) tylko pasy bys musial poluzowac :) ja sie mieszcze w kurtce w swoim kubelku a przeciez jest ciasny jak cholera :) qrde ladnie masz pod ta maska... full respect :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam !!

Jak bedzie cieplej mozna sie ustawić i zobaczyć jaka różnica miedzy naszymi bolidami bedzie a potem skoczyć na bibe - nieopodal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jaka seryjna :lol::lol: katalizator mam wyciety eheee i naklejke nissan klubu to 5 km wiecej plus naklejka ze jezdze na scigaczach to dodatkowe 10 koni wiec nie taka seryjna:-)a i 100kg muzyki w bagazniku f*ck i to mnie zwalnia.ale mam rozwiazanie:mp3player i sluchawki :lol::lol: a graty wykrece i mozemy fruwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Pavoolon będzie robić wałki do swojej Priemrki moze dołączysz się do niego...

Specyfikacja taka jak GT to SR20DE bez rolek czyli po drobnych korektach 177 koni da rade uzyskać :)

 

Na temat rozwarzań o wałkach zapraszam tutaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=125595#125595

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odgrzewam kotleta :) chce wsadzic do siebie własnie rozpurke z P11GT, sprawdza sie w p10GT__ znalazłem temat ale foty gdzies wcieło ma ktos moze foto co i jak trzeba zrobic??

Edytowane przez ktr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...