Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STUKANIE W SILNIKU


Grubbss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego przypadku, dlatego zamieszczam ten post. Od niedawna jestem posiadaczem Qashqaia 1.6 Dig-T 163 KM z 2015 roku, ostatnio zauważyłem, że podczas postoju z włączonym silnikiem po kilkunastu minutach na wolnych obrotach pojawiły się jakieś stuki dochodzące z komory silnika. Zauważyłem je już kilka razy, ale nie występują cały czas. Po dodaniu gazu jakby zanikają lub ich nie słychać. Auto jeździ normalnie, obroty nie falują. Poniżej zamieszczam link z filmikiem. Bardzo proszę o pomoc, czy ktoś z was spotkał się juz z czymś takim lub wie co to może być?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

https://youtu.be/1hrdQzcBWVY

Edytowane przez Grubbss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, sprawdzę jeszcze, ale z tego co pamiętam wydaje mi się, że nie ustępuje na wciśniętym sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być od dwumasy,bo nie są to regularne stuki.A może któraś poduszka już dogorywa? Spróbuj jeszcze jak będą te stuki blokować silnik,usztywniać go czy  to ucichnie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1.2 padła po 17 tys...czyli nie znasz dnia ani godziny!

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 13:45, djlamas napisał:

Początek końca dwumasy?

Czy jak wciśniesz sprzęgło na wolnych obrotach to odgłos ustępuje?

sprawdziłem i po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia, tez stuka

W dniu 7.01.2021 o 20:35, JACKO29 napisał:

Może to być od dwumasy,bo nie są to regularne stuki.A może któraś poduszka już dogorywa? Spróbuj jeszcze jak będą te stuki blokować silnik,usztywniać go czy  to ucichnie czy nie.

probowałem blokować i nic to niestety nie zmienia, silnik jest sztywny i nie ma nieporządanych drgań. 

Jeżeli wskazujecie na dwumas to czy można w jakiś sposób to konkretnie zdiagnozować? Macie może jeszcze jakieś pomysły co to może być?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak padnie dwumasa to podczas ruszania masz mocne szarpania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie takich objawów nie ma, auto normalnie jeździ, a te stuki też się pojawiają tylko czasami, sam nie wiem czy jechać z tym gdzieś do mechanika czy po prostu jeździć, tak czy inaczej dziękuję wszystkim za pomoc, jak zdiagnozuje problem to dam znać co było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,nie ma co grzebać na wyrost.Pewnie że to korci i nie daje spokoju.tak jak mówisz,jeździj i nie myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumasę możesz jeszcze sprawdzić na wyczucie nogą . wciskasz do dechy sprzęgło i powoli je puszczasz do połowy ,jeśli czujesz delikatne bicie w stopę to dwumasa zbiera się do naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sprawdziłem tak jak pisałeś i nie wyczuwam żadnego bicia, może jednak to nie dwumas, najgorsze jest to, że to pojawia się sporadycznie i zapewne jak podjadę do mechanika to akurat nie będzie stukało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grubbss napisał:

Hej, sprawdziłem tak jak pisałeś i nie wyczuwam żadnego bicia, może jednak to nie dwumas, najgorsze jest to, że to pojawia się sporadycznie i zapewne jak podjadę do mechanika to akurat nie będzie stukało :)

jak sporadycznie to nie dwumas. ona jak zacznie to wali na potęgę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam u siebie taki sam silnik z takim samym objawem stukania. Auto jest u mnie od nowości, zorientowałem się ze są stuki może przy 20tys przebiegu, teraz ma 85tys, cały czas jest tak samo, z tym że ostatnio nasiliło mi się szarpanie podczas ruszania. Ale zaznaczam że jednego dnia szarpie nie do wytrzymania, następnego jest w miarę ok. Nie wiem czy czasem nie ma związku jedno z drugim. Autem jeżdżę ja i żona co wiem nie jest dobrym rozwiązaniem. Zauważyłem tez problem delikatnego stukania podczas ruszania na polsprzegle np. przy parkowaniu w garażu....pojawiło się to po kilku miesiącach od zakupu w salonie. Zastanawiam się czy jest jakaś zależność między tymi objawami i nie stanowi to o problemie z dwumasą?

 

W dniu 18.01.2021 o 19:19, Grubbss napisał:

Hej, sprawdziłem tak jak pisałeś i nie wyczuwam żadnego bicia, może jednak to nie dwumas, najgorsze jest to, że to pojawia się sporadycznie i zapewne jak podjadę do mechanika to akurat nie będzie stukało :)

Pytanie z mojej strony,  jak wygląda na chwilę obecną sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest objaw dwumasy.Po prostu od początku była wadliwa.Miałem tak,zaczęło się przy 15 tys a wymieniona przy blisko 60 tys.Szarpanie raz było,raz nie,raz potężne,że budę chciało rozwalić,a raz delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jacko wymieniałes tylko dwumase, czy komplet ze sprzegłem, co zmusiło cię do wymiany przy 60tys., bo piszesz że zaczęło się przy 15 tys. Jakie objawy pozwalają jeździć, bo u mnie tylko stuka na razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem cały komplet.Zaczęło się od drgań podczas ruszania i zwalniania sprzęgła.Diagnoza serwisu,wymiana,ale jak stwierdzą że moja wina zużycia sprzęgła to będę płacił.Okazja do wymiany całości nadarzyła się podczas wymiany silnika.Miałem komplet od 1.2 który został rozbity w karambolu pod Łodzią,mając 2500km przebiegu.Na YT jest mój film z uszkodzenia dwumasy w 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 7.01.2021 o 12:45, Grubbss napisał:

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego przypadku, dlatego zamieszczam ten post. Od niedawna jestem posiadaczem Qashqaia 1.6 Dig-T 163 KM z 2015 roku, ostatnio zauważyłem, że podczas postoju z włączonym silnikiem po kilkunastu minutach na wolnych obrotach pojawiły się jakieś stuki dochodzące z komory silnika. Zauważyłem je już kilka razy, ale nie występują cały czas. Po dodaniu gazu jakby zanikają lub ich nie słychać. Auto jeździ normalnie, obroty nie falują. Poniżej zamieszczam link z filmikiem. Bardzo proszę o pomoc, czy ktoś z was spotkał się juz z czymś takim lub wie co to może być?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

https://youtu.be/1hrdQzcBWVY

Witam czy usterka  z sporadycznym  stukami silnika na wolnych obrotach w 1.6digT została rozwiązana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...