Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak zapłonu w Juku 1.6 dig-T 2010 benzyna


Plotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Co jakiś czas mam problem z odpaleniem samochodu (dławi się i gaśnie) byłem u kilku mechaników i żaden nie jest w stanie ustalić problemu.. czy ktoś się spotkał z tym problemem ? 

Pyt.2 czy lepiej odpalać go "ze sprzęgła czy hamulca" ? Czy tu akurat nie ma różnicy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salikartur napisał:

Sprawdź kondycję akumulatora rzetelnym testerem, ile masz przejechane na świecach ?  2-go pytania nie rozumiem.

Świece zmieniałem jakieś 3tyś km temu, auto ma jakieś 93tyś. Akumulator sprawny. 

Co do 2 pyt to na odpalaniu bezkluczykowym trzeba wcisnąć sprzęgło albo hamulec i pytanie moje czy jest tu różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ze sprzęgłem, mniej się kręci i mniej mocy potrzeba do startu, lecz jeśli odpala, dławi się i gaśnie stawiał bym na elektrykę (świece, cewki) tym bardziej, że ktoś tam grzebał 3000km temu. Może też przepustnica brudna i nie pracuje płynnie na zimno choć dziwne by to było przy tak małym przebiegu.  Sprawdź błędy na ECU - podstawa przy takiej usterce.

Edytowane przez salikartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salikartur napisał:

Lepiej ze sprzęgłem, mniej się kręci i mniej mocy potrzeba do startu, lecz jeśli odpala, dławi się i gaśnie stawiał bym na elektrykę (świece, cewki) tym bardziej, że ktoś tam grzebał 3000km temu. Może też przepustnica brudna i nie pracuje płynnie na zimno choć dziwne by to było przy tak małym przebiegu. 

Ps. Jeżeli się dławi to dodanie kilkukrotnie gazu pomaga odpalić w większości przypadków.

Z moich spostrzeżeń wynika, że lepiej i szybciej z hamulca odpala, ale może mi się wydaje tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Plotrek napisał:

Ps. Jeżeli się dławi to dodanie kilkukrotnie gazu pomaga odpalić w większości przypadków.

Z moich spostrzeżeń wynika, że lepiej i szybciej z hamulca odpala, ale może mi się wydaje tylko.

 

Odruchowo naciskam zawsze oba, bo zawsze auto stoi na biegu. Co do gaśnięcia to jak napisałem wyżej, podstawa to sprawdzenie błędów na ECU.

 

Edytowane przez salikartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, salikartur napisał:

 

Z błędami jest taki problem , że nic się  nie pokazuje na komputerze bo wtedy akurat pali za każdym razem gdy się go podpina. 

Jeszcze jedno pytanie tak z innej beczki - gaszę auto bez przekręcania kontroli świateł na wył. czy wtedy one się odcinają czy lepiej wyłączyć je na manetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Plotrek napisał:

Co jakiś czas mam problem z odpaleniem samochodu (dławi się i gaśnie) byłem u kilku mechaników i żaden nie jest w stanie ustalić problemu..

Czy ktoś przyglądał się przepływomierzowi na przykład? Nie musi być przyczyną, ale może - czasem nawet zabrudzenie potrafi dawać takie dziwne efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Plotrek napisał:

Z błędami jest taki problem , że nic się  nie pokazuje na komputerze bo wtedy akurat pali za każdym razem gdy się go podpina. 

Jeszcze jedno pytanie tak z innej beczki - gaszę auto bez przekręcania kontroli świateł na wył. czy wtedy one się odcinają czy lepiej wyłączyć je na manetce?

Przecież jest coś takiego jak historia, każdy błąd jest zapisany tylko trzeba podpiąć to do dobrego sprzętu, a nie komórki na bluetooth ;)

U mnie manetka jest cały czas w pozycji auto, w ogóle tego nie dotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, salikartur napisał:

Przecież jest coś takiego jak historia, każdy błąd jest zapisany tylko trzeba podpiąć to do dobrego sprzętu, a nie komórki na bluetooth ;)

U mnie manetka jest cały czas w pozycji auto, w ogóle tego nie dotykam.

Myślę, że komputer firmy transportowej za kilkadziesiąt tyś nie jest czymś słabym a znaleźć nie może :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 8.01.2021 o 22:01, salikartur napisał:

 

Z błędami jest taki problem , że nic się  nie pokazuje na komputerze bo wtedy akurat pali za każdym razem gdy się go podpina. 

Jeszcze jedno pytanie tak z innej beczki - gaszę auto bez przekręcania kontroli świateł na wył. czy wtedy one się odcinają czy lepiej wyłączyć je na manetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...