Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

regulacja świateł mijania j11


filip45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie , czy w qasqaiu  da się jakoś podnieść światła do góry , nie mogę znaleźć elektronicznego sterowania . Dziękuje  i witam wszystkich na forum , jestem tu od dzisiaj  ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz światła full led? (nie maja ustawienia wysokosci ponieważ same się dostosowuja fo obciążenia).
Jest regulacja na lampie. Srubokręt duży pz li od gory się kręci.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,tak mam światła fullled ale , jak jeżdżę w nocy to jest masakra , po prostu muszę je podnieść do góry  , czyli rozumiem ,że  śrubokręt i heja ,jutro się przyjrzę tematowi ,dzięki za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam stację diagnostyczna za 10-20 ustawią jak należy

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz film jak to zrobić:

Ja u siebie też podnosiłem do góry, bo nie dało się jeździć - w nocy powyżej 100 km/h była ciemna ściana przede mną. 

Tutaj masz link jak ustawiać:

"Jak ustawić światła w samochodzie - poradnik- Autokult.pl" https://autokult.pl/1257,jak-ustawic-swiatla-poradnik?amp=1

Ja się przyłożyłem, robiłem dokładnie, na płaskiej powierzchni musi być auto, dobrze zaznaczyć środki lamp LED przy podjeżdżaniu do ściany, później równo podnieść regulacją śrubami w samochodzie po odjechaniu o 10 metrów (obie lampy o tyle samo) i będzie git majonez. Podniosłem gdzieś o 3 cm do góry i teraz światła świecą tak jak powinny. Nie oślepiam nikogo ani na suchym ani w deszczu, podczas przeglądu diagnosta też sprawdzał wysokość świateł i nie miał zastrzeżeń. 

EDIT: materiał z dokładniejszym objaśnieniem regulacji świateł:

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.its.waw.pl%2Fdownload%2C4432%2Ca56ffee7ed88ce4421e42b9c8841cb79%2Cpl.html&psig=AOvVaw1SpVQIWnswEvrFr4-OSFOo&ust=1610738114782000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwinhcSakZzuAhUByaQKHdHPBJAQr4kDegUIARCvAQ

 

 

Edytowane przez djlamas
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja halo a nie led. Zupelnie inaczej się reguluje...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Zauważyłem inny problem. Też musiałem podnieść bo z fabryki było za nisko. Dość sporo nawet. Po przeglądzie wiele się nie zmieniło więc widocznie po mojej zmianie było ok. Natomiast problem jest wg mnie trochę z reakcją czujnika. Obciążone mocno auto ma mocno obniżone światła, nie wiem czy skalibrowane jest to na wypadek "większego bujania" załadowanego auta czy algorytm nie jest doskonały, ale jak wracałem z nad morza nocą to na autostradzie światła świeciły zdecydowanie za krótko jak na prędkości... Przy normalnym korzystaniu czyli 1-3 osoby jest super. Problem się robi jak 4-5 osób i bagażnik załadowany. Wtedy już świecą za nisko. Ale jak podniosę wyżej to jak jadę sam to nie da się jechać bo będzie oślepiać. Tutaj ręczna regulacja wykazuje zalety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak....Jeżeli macie swoje garaże,to po ustawieniu świateł w stacji,załączcie światła w garażu i na ścianie wyrysujcie krzywą świateł,będziecie mieli odniesienie do pozycjonowania i regulacji świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Regulacja jest silniczkiem pozycji świateł.Dodatkowo,ale nie radzę tego ruszać,jest fabryczna regulacja z boku reflektora(mało widoczna) coś w rodzaju metalowej podkładki,czasami jest ona lekko ząbkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djlamas napisał:

Być może zależy od wersji auta / rocznika produkcji, bo u mnie full led reguluje się tak jak na filmie o którym wspomniałem wyżej :)

W X są deczko inne lampy może po prostu jest inaczej. Pamiętam, że w QQ z Halo było jak na filmie ale u mnie w X z Full Led regulacja jest z tyłu reflektora, kręci się od góry śrubokrętem a na dole jest ząbkowane kółeczko.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za  podpowiedzi , stwierdziłem ,że nie będę sam tam grzebał ,zgłoszę to w ASO  przy najbliższym przeglądzie , auto jest na gwarancji  I nie chcę mieszać niech ustawiają , dodam tylko że jest to problem na autostradzie po mieście  nie jest źle ,swoją drogą szkoda że nie ma regulacji no i światła mijania to chyba nie są ledy bardziej wygląda to na soczewki mimo że mam full led 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip,w full ledach są soczewki i każdy reflektor ma regulację niezależną od poziomowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję, chodziło mi o elektroniczną regulację z kabiny nie tą manualną ,która tak jak piszesz jest przy lampie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, filip45 napisał:

światła mijania to chyba nie są ledy bardziej wygląda to na soczewki mimo że mam full led 

Przecież jedno z drugim nie ma żadnego związku: soczewka to budowa reflektora a LED to źródło światła.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tanich rozwiązaniach dokładnie. Przystosowano reflektor do światla LED zamieniając żarówkę. Bardziej zaawansowane systemy są matrycowe i składają się z wielu źródeł światła zazwyczaj osobno sterowanych. Pewnie nowy X i QQ będą takie mieli w jakiejś topowej wersji. Natomiast to co jest teraz u nas o tak lepsze niż zarówka H7 :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X ręczna regulacja jest chyba na silniczku z tyłu, a nie tak jak w qq u góry. W X jest kompletnie inny silniczek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Qqłce regulacja jest na silniczku,nawet Micra K13 ma regulację na silniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a gdzie moge wyregulowac światla (led) mijania w poziomie,prawo lewo? Zauwazylem ze lewe swiatlo za bardzo jakby zbiega mi w prawa strone. Zrobilem test wedle instrukcji od djlamasi sie to potwierdzilo,lewe swiatlo zbiega troche "do srodka".
Szukalem na lampie podobnego pokretla jak ustawienia swiatel w pionie ale nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tyrlas napisał:

Koledzy, a gdzie moge wyregulowac światla (led) mijania w poziomie,prawo lewo? Zauwazylem ze lewe swiatlo za bardzo jakby zbiega mi w prawa strone. Zrobilem test wedle instrukcji od djlamasi sie to potwierdzilo,lewe swiatlo zbiega troche "do srodka".
Szukalem na lampie podobnego pokretla jak ustawienia swiatel w pionie ale nie znalazlem.

Jak masz ful ledy to tylko możesz poradzić się w serwisie,ledy są skrętne i sterowane elektronicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...