Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obraz z kamer 360...


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie jak może i wygląda obraz z kamer 360 stopni... To normalnie 4K w porównaniu do Nissanowskiego VHS ze zdartej taśmy z giełdy ;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko porównujemy samochód który w bieda wersji startuje od 160 tys., a X-trail w wersji visia startuje od 100 tys zł i kamery w każdej wersji są takie same :p. + do tego mały wyświetlacz który swoją rozdzielczością też nie grzeszy. Upchanie tam widoku np. tył + 360* i mamy nasz obraz jak z VHS :D.  

Edytowane przez Dzeriusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzeriusz napisał:

No tak tylko porównujemy samochód który w bieda wersji startuje od 160 tys., a X-trail w wersji visia startuje od 100 tys zł

Widziałeś może wyświetlacz w Fiacie 500 i jej kamery ? Może w Dasterze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w nowym rogue? 

We fiacie 500 ponoć nie ma kamery cofania, tak mi w salonie miesiąc temu powiedzieli.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomkek1912 napisał:

We fiacie 500 ponoć nie ma kamery cofania, tak mi w salonie miesiąc temu powiedzieli.

 tak było do tej pory, są w nowej wersji La prima. Tylko że to Elektryk. Chodziło mi jedynie o to że nie tylko w klasie średniej i chyba średniej wyższej jak by nazwał nasze X montują kamery i  wyświetlacz na które można patrzeć A te rozwiązanie ze zmianą pasa w Santa Fe świetne.Jak by było dobrze to ludziska nie zmieniali by jednostki centralnej.

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdze, że jest dobrze. Widziałem to w j10 i lipa, widziałem to w j11 i lipa, widziałem w t32 i lipa. Nie widziałem w nowym rogue i byłem ciekawy czy nadal jest lipa, choć wydaje mi się, że ktoś coś o tym już wspominał. Nie mniej jednak jak oglądam cenniki i potencjalne rabaty od nissana to mam niezmienne wrażenie, że i tak dają dużo za mniejsze pieniądze niż inni. Stąd może tną  m. in. na kamerach. O ile pewnie o wyświetlacz z dobrą rozdzielczością łatwo, o tyle jak patrzę na ceny kamer do aut, takich na dołożenie to te lepsze kosztują nawet  8 stówek za jedną. Ta cena może na wyrost bo pewnie ktoś by mi udowodnił, że są lepsze kamery za 2 stówki, niż te co w nissanie, albo że nawet chińczyk z ali za 8 dych jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W j11 po lifcie jest ciut lepiej (nowe radio). Ale przełomu oczywiście nie ma. Obraz powinien być klikalny aby zbliżyć dowolną kamerę a nie tylko prawe koło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, tomkek1912 said:

A jak to wygląda w nowym rogue? 

We fiacie 500 ponoć nie ma kamery cofania, tak mi w salonie miesiąc temu powiedzieli.

W nowym rogue jest dobrze, własciwie jakość można porównać do tego hyundaia  z filmu ..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stuff1000 napisał:

W nowym rogue jest dobrze, własciwie jakość można porównać do tego hyundaia  z filmu ..

Fajnie jakby obraz z przodu był jakiś normalniejszy, bo w tej chwili pomijając jakość (fatalną) to użytek z tej kamery żaden. Ciężko się odnaleźć - to co widzi kamera - a rzeczywistość - bazuję raczej na czujnikach. Tylna spoko. Można wyczuć na co można sobie pozwolić.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:
1. Jeśli nowy X-trail/Rouge 2020 ma podobny obraz z kamer (a wszystko na to wskazuje) jak ten nowy Santa Fe to spoko znaczy ze nadal "za mniej dostajemy tyle samo" ;)   (oby, ewentualnie ego możną sobie tez poprawić, że mamy auto japońskie a nie jakieś "koreańskie")
2. Nissan montował kamery 360 prawie w serii w każdym X-trailu w czasach kiedy inne marki  ledwo oferowały tylne czujniki parkowania w standardzie - czyli sto lat temu - wiec nie ma co porównywać z obecnymi autami . Inna kwestia, że X-trail z tym całym systemem kamer i Audio w wersji europejskiej zestarzał się strasznie. Ale nie ma co narzekać jeszcze rok/dwa i Rouge 2020 trafi do Europy "może" ;)
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aspekcie różnych informacji o wycofywaniu Nissana się z tej części świata to może np zostawią QQ a X jako niszowy u nas wytną ;/ Oby nie bo fajne auto. I jak napisałeś oferuje "to samo za mniej", albo "więcej za mniej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.01.2021 o 19:54, vahanar napisał:

Widziałeś może wyświetlacz w Fiacie 500 i jej kamery ? Może w Dasterze? 

Widziałem, bo robiłem trochę w serwisie fiata. Obraz może fajny na początku, ale po kilku miesiącach auta wracały na serwis, bo albo wszystko padało, albo obraz zaczął śnieżyć :p (tylko pisze tu akurat o tipo)

Edytowane przez Dzeriusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest bida w rozdzielczości (mowa przed-lit) ale przynajmniej obraz płynny nie klatkuje.... po lifcie rozdzielczość plus 50% a obraz haczy... a winno być i duża rozdzielczość i 60fps by poczuć że jesteśmy na bieżąco to co nas otacza z tym co na ekranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...