Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K12 Falowanie obrotów


noire

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w nabytu mojej kobity powstał problem z falującymi obrotami silnika po odpaleniu. Jest to moje pierwsze spotkanie z silnikami nissana więc proszę o poradę.
Obroty falują od 500 ~1500. Początkowo występował problem P0340, został wymieniony czujnik czujnik położenia wałka.
Po tym brak problemów z checkengine, ale obroty dalej falują po odpaleniu silnika po długim postoju (po ok.3h jak się silnik wychłodzi).
Po odpaleniu, i odczekaniu ok 2 min falowanie zanika, a silnik pracuje równiuteńko.

Co ciekawe, to ostatnio w ogóle nie mogłem odpalić auta przez dwa dni. Dzisiaj udało się to zrobić za 3 razem. Po podpięciu komputera brak błędów.

Niestety nie znam za bardzo historii tego auta, ale czuję, że będzie to puszka pandory.

ps. Micra K12, 1.2 48KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak czekać będzie mnie wymiana rozrządu. Dzisiaj auto odpaliło - standardowo z problemem falowania obrotów, po dodaniu gazu wyskoczył check - P0340. Po wyskoczeniu błędu brak możliwości odpalenia, kręci ale nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...