Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ręczny vs Automat DCT


Smakor

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy jak zatrzymam się samochodem np na światłach i nie zamierzam wbijać P, mogę zaciągnąć ręczny i puscić hamulec? Dodam, że nic się wtedy nie dzieje - auto stoi i czeka na dodanie gazu - tylko nie wiem czy to np. skrzyni w czymś nie przeszkadza, że ona jest w trybie wysprzęglania bo spodziewa się ruszenia (w końcu zdjęliśmy nogę z hamulca|). Jakby auto miało system auto hold to by nie było tego problemu ale w wersji z automatem nie wiedzieć czemu w EU nie ma. Czasem tak robię ale nie wiem czy to nie szkodzi skrzyni w dłuższej perspektywie. A trzymanie nogi na hamulcu mało wygodne i napieprzamy temu z tyłu stopami nie potrzebnie. Wbijanie P jeszcze mniej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Brak Auto Hold to spora niedoróbka Nissana. Ja trzymam na hamulcu (mało to wygodne). Muszę spróbować z ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak choć auto hold nie załatwia kwestii świateł bo sie pala światła stop. Ale to mniej mnie boli niż ta noga na hamulcu. AH i tak zaciąga ręczny chyba po 2-3 minutach - tak przynajmniej miałem w Kaśce bez automatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...