Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż tylnej kanapy E12


Dajker

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo po zakupie Notka z 2016r. Jeden z zapinaczy tylnego pasa bezpieczeństwa znajduje się niestety pod kanapą. Nie wiem jak ją zdjąć żeby czegoś nie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to odchyla się oparcie i potem unosi się siedzisko. Powinieneś mieć instrukcję, jest tam to pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że tylna kanapa w nissanach note jest cala przymocowana z szynami na śruby. Siedzisko się nie podnosi oddzielnie. Trzeba szukać sposobu wyjęcia zapięcia pasa opuszczając oparcie i za pomocą jakiegoś przyrządu typu drut wyciągnąć. Jeśli nie da rady to wklejam film jak rozebrać kanapę. Z przodu i z tyłu kanapy są po dwie śruby pod plastykowymi osłonami. Jak się je wykręci to kanapę można wyjąć w całości. Oto film poglądowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janio masz rację, siedziska się nie odsuwa jest przykręcone do ruchomej szyny jak w E11. Jedynie odkręcenie całości z szyną umożliwi dojście do mocowania pasa.  Szyna mocowana jest od strony kabiny i od strony bagażnika. Trochę gimnastyki z tym jest.

Na filmiku jest TIIDA, a ona ma szynę jak w E11, a w E12 jest trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, M@reS napisał:

Janio masz rację, siedziska się nie odsuwa jest przykręcone do ruchomej szyny jak w E11. Jedynie odkręcenie całości z szyną umożliwi dojście do mocowania pasa.  Szyna mocowana jest od strony kabiny i od strony bagażnika. Trochę gimnastyki z tym jest.

Na filmiku jest TIIDA, a ona ma szynę jak w E11, a w E12 jest trochę inna.

Tak, dałem film poglądowo.  Kiedyś jak miałem lanosa. W nim kanapa-siedzisko było podnoszone na zaczepy. To spotyka się w starszych autach. Teraz widocznie siedzenia są montowane w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Okazało się, że wystarczyło unieść siedzisko do góry podnosząc od strony oparć w stronę przednich foteli. Wyszło bez żadnych problemów. Następnie był dostęp do zapinaczy pasów bezpieczeństwa oraz linek urządzenia rozkładania oparć kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dajker napisał:

Dzięki za podpowiedzi. Okazało się, że wystarczyło unieść siedzisko do góry podnosząc od strony oparć w stronę przednich foteli. Wyszło bez żadnych problemów. Następnie był dostęp do zapinaczy pasów bezpieczeństwa oraz linek urządzenia rozkładania oparć kanapy.

:spoko::thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilkoma Notkami II generacji, ale żaden nie miał podnoszonego siedziska :(. Jednak wersja też ma duże znaczenie. Nie myślałem że Nissan nawet tylne kanapy ma dla każdej wersji inne. Im droższa tym więcej się przesuwa :P

Ale ważne, że się udało...brawo Ty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...