Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

k12-Wysokość zawieszenia- różnice


pako78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy ktoś ma może dane nt wysokości zawieszenia w micrze  np 1.2 a w wersji 160sr? Ewentualnie czy ktoś może zmierzyć odległość ziemia-krawędź błotnika w najwyższym punkcie? Chcę do 160 sr założyć twardsze sprężyny i obniżające ale muszę wiedzieć o ile. Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez pako78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co w takim aucie obniżać zawieszenie? Z wysokim jest bardziej przydatne niż niskim. Przecież do sportu się wcale nie nadaje, choćby z racji wysokości budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 30.01.2021 o 13:31, mikusina napisał:

A po co w takim aucie obniżać zawieszenie? Z wysokim jest bardziej przydatne niż niskim. Przecież do sportu się wcale nie nadaje, choćby z racji wysokości budy.

Jeden chodzi w adidasach a drugi w lakierkach, po co? Co kto lubi. Być może twój bolid nie ma wiele wspólnego ze sportem w przeciwieństwie do mojego. Różnica w zachowaniu w zakręcie czy stabilność w prędkościach 160  + jest ogromna przy zmienionych sprężynach na sportowe. Ja będę chodził dalej w adidasach a ty chodź w czym chcesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, na butach sportowych to się akurat znam (przebiegam 200-300 km miesięcznie), więc nie mam żadnych adidasów (w mojej rotacji 8 par).  Takie kupiłem ostatnio:

AM-JKLUYw1Kii4DQ9BzxIF4yUzYQsCeYmeqYV1RG

 

Znakomicie taka adidasomania pasuje do oksymoronu "micra sport". 😉

 

Powyżej 160 km/h taką budą? Przecie to może wiatr boczny zdmuchnąć z drogi, nie wspominając już o dyskomforcie wynikającym z hałasu w środku. Współczuję. Tu wcale nie chodzi o to co kto lubi, tylko co się do czego nadaje. Micra (żadna) nie nadaje się do jazdy z prędkością +160 km/h. Tak samo jak te buty z mojego zdjęcia nie nadają się do biegania na czas, jeno do klepania powolnych kilometrów.

Pewnie młodyś, to ci się sporo wydaje. 

Edytowane przez mikusina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 14.11.2021 o 21:59, mikusina napisał:

No fakt, na butach sportowych to się akurat znam (przebiegam 200-300 km miesięcznie), więc nie mam żadnych adidasów (w mojej rotacji 8 par).  Takie kupiłem ostatnio:

AM-JKLUYw1Kii4DQ9BzxIF4yUzYQsCeYmeqYV1RG

 

Znakomicie taka adidasomania pasuje do oksymoronu "micra sport". 😉

 

Powyżej 160 km/h taką budą? Przecie to może wiatr boczny zdmuchnąć z drogi, nie wspominając już o dyskomforcie wynikającym z hałasu w środku. Współczuję. Tu wcale nie chodzi o to co kto lubi, tylko co się do czego nadaje. Micra (żadna) nie nadaje się do jazdy z prędkością +160 km/h. Tak samo jak te buty z mojego zdjęcia nie nadają się do biegania na czas, jeno do klepania powolnych kilometrów.

Pewnie młodyś, to ci się sporo wydaje. 

Zadałem proste pytanie oczekując prostej wypowiedzi. Nie zrozumiałeś kontekstu wypowiedzi - trudno. Jeśli ja mając lat 43 jestem dla ciebie młody to mnie nie dziwi fakt przebiegania 200-300km miesięcznie przez dziadka... Nie sądź innych swoją miarą. To że czegoś nie doświadczyłeś nie oznacza że tego nie ma. Szkoda że nie ma tu merytorycznej dyskusji. A propos to moja micra jest prawie dwa razy mocniejsza od twojej posiadając stosownie do tego inne nastawy w zawieszeniu niż inne micry. Polecam się doedukować. Nie zaszkodzi dawka wiedzy, niezależnie od wieku metrykalnego czy mentalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I właśnie wiedzą (plus doświadczeniem się kieruję). Dlatego uparcie twierdzę, że ten twój dwa razy mocniejszy pojazd od mojego słabeusza nadal nie ma nic wspólnego z autem sportowym. Mój drugi pojazd 200 Nm w zakresie 1500-4000 też nic sportowego nie ma, ale od mojej mikry 110 Nm dzieli go cała przepaść.

A rozumieniem "kontekstu tekstu "zajmuję się zawodowo, bo z tego żyję. :-)

Edytowane przez mikusina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...