Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moduł domykania okien i szyberdachu


ArtM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowalem dzisiaj taki moduł od chińskiego kolegi i powiem wam że działa super. Moja żona  kiedyś zostawiła auto na noc przed garażem z otwartym dachem na szczęście nie było deszczu i tak mnie naszła myśl że może kupię. Wszystko super tylko wtyczka we wtyczkę i po robocie. Godzinka roboty w garażu plus małe piwo i działa.

Screenshot_20210131-225003_AliExpress.jpg

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozebrać lewe przednie drzwi, kilka zatrzasków, dwie śruby i gotowe. Modul podlaczasz i już. Wszystko jest pokazane w instrukcji lub na filmie, nie można się pomylić.

Jak ktoś chce z domykaniem dachu to dwie kostki plus moduł to należy zdjąć te lampki nad lusterkiem cały ten plastyk i tam wpina się moduł do sterowania dachem. Wszystko bez cięcia, kombinowania. Ja jestem zadowolony.

Już parę razy dzieci wysiadając z tyłu uchylili okno nawet nikt nie zauważył, a teraz przynajmniej się domknie.

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A integracja z kluczykiem - jak jest pokazane na filmiku - też jest po  podpięciu tylko tej kostki w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem. Działa.

Jak naciśniesz kombinacje klawiszy na przycisku do otwiera wszystkie okna, uchyla w zależności jaka kombinacja przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna fajna rzecz, przy zamykaniu i otwieraniu szyby pasażera i szyb z tyłu wystarczy raz nacisnąć i szyba  idzie w dół lub do góry. Ale tylko gdy obsugujemy z panelu kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ArtM napisał:

I jeszcze jedna fajna rzecz, przy zamykaniu i otwieraniu szyby pasażera i szyb z tyłu wystarczy raz nacisnąć i szyba  idzie w dół lub do góry. Ale tylko gdy obsugujemy z panelu kierowcy.

W QQ jakoś udało im się zmienić moduł przy FL a w Xie olali zupełnie. I takie "bajery" są w standardzie - jak i to, że blokada sterowania szybami nie obejmuje panelu kierowcy - co za kretyn to w naszych X projektował.  Jak dziecko ci zablokuje przycisk u siebie nic już nie zrobisz. Nawet głupiego podświetlenia podłogi na środku nie ma. Amatorzy ci japońce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym piszesz, co jest w qq, a czego nie ma w x co do paneli? Z tego co patrzyłem panele wyglądają identycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie wyglądają a tym bardziej nie działają tak samo. Mówię o tych montowanych przez fabrykę. X ma panel z QQ sprzed liftu w 2017 chyba. QQ wtedy dostał nowy panel, z podświetlanymi wszystkimi przyciskami (!!!), wszystkie szyby auto i poprawnie działająca blokada otwarcia szyb (nie blokuje panelu kierowcy tylko panele pasażerów - kierowca dalej może sterować WSZYSTKIMI szybami) + jako bonus otwieranie i zamykanie szyb z kluczyka. X mimo FL nie dostał tego nowego panelu. Dodatkowo X nie ma pod świetlanego kanału środkowego a QQ ma od zawsze ;/ Niby to samo a jednak nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie zwróciłem na to uwagi. Nie jeździłem nocą. Na pewno? Muszę we faście sprawdzić. Bo na 7zap w necie nie ma numerów oe po 2017, ani silnika 1,3.

 

Znalazłem. Faktycznie. To bida straszna. Zostaje zakup na ali świecących i moduł szyb. AUTO będzie, będzie świecić i będzie można z kluczyka szyby. 

W sumie oficjalnie najdroższy x wg cennika jest tylko 5000 zł droższy od najdroższego qq. 

Dziwna polityka. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X jest trochę niszowy u nas, w odróżnieniu od QQ. A w ameryce odwrotnie :) A cenę dyktuje polityka producenta, PRa i trochę rynek :)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy taki niszowy. Znaczy ostatnie dwa lata były słabe, ale np. 2017 i 2018 to ok. 70 i 50 tys. sztuk w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego polegała jego opłacalność. Tu i tam gdzieś coś nie dodali lub zubożyli. Ech.. księgowi :pc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Część smakor. Nie wiem czy wiesz, a może nie wiesz, ale jakbyś nie wiedział... Grzebie za panelami do szyb i znalazłem takie coś: https://pl.aliexpress.com/item/4001166645570.html

Może nie moduł i nie do szyberdachu i pewnie nadal przy blokadzie szyb trzy nie będą działać, ale bardzo ładnie wygląda.

Edytowane przez tomkek1912
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. ArtM mam pytania odnośnie modułu domykania szyberdachu.

Czy szyberdach jest zamykany po wyłączeniu silnika czy po zamknięciu auta?

czy można przerwać zamykanie szyberdachu (zostawić go otwartego)?

czy zamyka się też roleta czy można wybrać opcję "sam szyberdach"?

z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach zamyka się zaraz po wyłączeniu silnika.

Jeśli masz odsuniętą roletę tylko to zamknie roletę, oczywiście jak klikniesz na przycisk sterowania nad lusterkiem to przerwie zamykanie. 

Jeśli masz uchylony dach to go zamknie, ale już roletę zostawi otwartą.

Tak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArtM napisał:

Dach zamyka się zaraz po wyłączeniu silnika.

Jeśli masz odsuniętą roletę tylko to zamknie roletę, oczywiście jak klikniesz na przycisk sterowania nad lusterkiem to przerwie zamykanie. 

Jeśli masz uchylony dach to go zamknie, ale już roletę zostawi otwartą.

Tak jest u mnie.

Ciekawe, jest to gdzieś konfigurowane? Nie widziałem takich ustawień, i mojego 2018 r. Tekna nie interesują takie rzeczy, nie domyka dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 10:15, ArtM napisał:

Dach zamyka się zaraz po wyłączeniu silnika.

Jeśli masz odsuniętą roletę tylko to zamknie roletę, oczywiście jak klikniesz na przycisk sterowania nad lusterkiem to przerwie zamykanie. 

Jeśli masz uchylony dach to go zamknie, ale już roletę zostawi otwartą.

Tak jest u mnie.

czy podczas zamykania dachu otwarcie drzwi nie powoduje zatrzymania domykania?

czy twój moduł jest podobny do tego z tej aukcji?

https://pl.aliexpress.com/item/4000971827907.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.793b2e0euorQTQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo podobny, otwarcie drzwi nie zatrzymuje zamykania dachu. Ja przez pewien czas miałem założony modul tylko do zamykania dachu, bo założenie go nie zajmuje dużo czasu, dopiero później podłączyłem modul do drzwi. Przy drzwiach trzeba trochę więcej czasu na montaż poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie moduł z Ali po wyłączeniu zapłonu zamyka dach jeśli otwarty a po zamknięciu auta roletę jeszcze zasuwa. Jeżeli dach zamknięty to po wyłączeniu zapłonu zasuwa rolete.Wolałbym żeby zamykał tylko dach bez rolety ale Nie widzę możliwości konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chciałem - bez zamykania rolety. Zamówiłem taki moduł na ali (przy zamówieniu wybierało się opcję) jak zamontuję to się okaże czy tak to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem moduł domykania- otwierania szyb wraz z modułem do szyberdachu. Na razie moduł szyberdachu rozłączyłem bo wkurza mnie to zasuwanie rolety. Na lato pewnie go podłącze bo częściej dach będzie otwierany a jak zasunie roletę to auto będzie się mniej nagrzewac parkując na słońcu. Czekam na wiadomość po montażu jak będzie u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem. Niestety nie działa tak jak sobie to wyobrażałem. Jak jest otwarty szyberdach to zamyka tylko szyberdach ale jak jest otwarta tylko roleta to zamyka roletę. Napisałem do sprzedawcy zobaczymy co odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jak jest otwarty dach to po wyłączeniu zapłonu zamyka a po zamknięciu auta roleta i tak się zasuwa. Nawet jak przerwiesz zamykanie przyciskiem. Czyli i tak po zamknięciu auta wszystko jest domknięte i zasunie te. Nie podoba mi się to ale chyba to jedyne dostępne rozwiązanie. Daj znać co Ci odpisza

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...