Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problemy z silnikiem


Gość markosa

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w czasie jazdy silnik strasznie szarpie, obrotami, i uczucie jest jakby sie było na kolejce górskiej, zwykle powyżej 3000obr. tak do 3500 - strasznie to przeszkadza, szczególnie przy wyprzedzaniu, i zwykle na 3/4 biegu, bo już na 5 i spokojnej jeździe w trasie 140-160km/h objawy ustają.

 

to było raz, bo dwa, to jak się chwilę pojedzie, silnik się dogrzeje to potem nie można odpalić, trzeba odczekać aż się ochlodzi albo strasznie długo "mielić" zanim zaskoczy, ale tu strach o alternator jest... potrafi też zgasnąc na światłach. Trzyma sobie spokojnie pod 1000obr. żeby za chwilę zjechać do 0!! i zdechł pies!!

 

ktoś ma jakieś sugestie? kiedyś ktoś mi podpowiadał że to wina ułamanego ząbka na kole pasowym (prawym) ale już wymienione zostało a problem jest nadal (z 1. dilema) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli gasnie na stopie sprawdz MAF sensor (czujnik przepluwy powietrza, czarny kawalek rurki z kostka u gory).

posprawdzaj tez czujniki polozenia walu, a takze walka rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak jak sugerują przedmówcy sprawdź przpływomierz. Ja poprostu wypiołem z niego wtyczkę i moja Maxima zupełnie niezapaliła a jak pracowała już to na niskich obrotach była głopia na wyższych było troszkę lepiej. Poprostu nie wie jak dobrac ilość paliwa do powietrza. Jeśli autko jest zagazowanie to na gazie bedzie mniej to odczuwalne niz na bezynie. Mile widziana odpowieć czy to jest akurat ta usterka bo jesli nie to trzeba szukac dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...