Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wilgoć na podsufitce


Marlon78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 
Mam taki problem który pojawił się dzisiaj. Jak wsiadłem do samochodu do skapnęła mi spora kropla z podsufitki z okolic zaczepu daszka przeciwsłonecznego. Pomacałem ten od strony pasażera i jest to samo. Obmacałem okolicę i nic nie znalazłem więcej.  Wyjąłem mikrofon i włożyłem palec najdalej jak się dało i tez sucho. Czy ktoś spotkał się z czymś takim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa razy dokładnie to samo - ale tylko w zimę. Wydaje mi się, że czasami para wodna się skrapla na wewnętrznej stronie dachu i skapuje na podsufitkę. Jest tak ukształtowana, że akurat w tych miejscach osłon przeciwsłonecznych woda ma ujście. Ale to tylko moja luźna teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 18:16, paba napisał:

Zobacz czy nie leci przez podstawę anteny i nie spływa dalej

W tej wersji antena jest z tyłu dachu a ten ma spadek do tyłu. Woda przeciekająca przez antenę nie ma szansy dostać się po przodu - ścieknie po tylnych słupkach. U kolegi musi być inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi sprawdzić , woda to wszędzie znajdzie dojście , co prawda sama pod górę nie płynie ale może ma nieco opadnięta podsuftike w stronę przodu auta i już jest taki efekt możliwy nawet jak antena jest z tylu . Sprawdziłbym tez czy szyba jest dobrze wklejona - generalnie jak zawsze rozebrać jeden sprawdza drugi leje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw pojawił się jak narazie tylko raz. Na drugi dzień macałem jeszcze podsufitkę i w okolicach szyby przedniej i tam jest sucho. Zobaczę czy zajwisko wilgoci się pojawi. Jeśli tak to chyba będę musiał na wiosnę dobrać się pod podsufitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem w listopadzie, może grudniu podsufitkę i tak jak pisze Kuba, dach od spodu przy danym zakresie temperatur (różnicy)  rosi i to jest normalny objaw. Jedyne czego nie wiem czy ta izolacja podsufitki dolega do blachy i wciąga wodę. A przy nagrzanym aucie wszystko odparowuje. Tylko, że rosić może kapać nie powinno. Przez podstawę anteny nie pójdzie, tam jest uszczelka i nakrętka na gwincie dobrze dociska ją. Lałem tam wodę po wymianie anteny. Jednego dnia z takich litrowych pojemników. Dzień później z wiadra. Nic nie przeciekało, ale widziałem rdzę na kilku antenach na wycięciu gdzie przechodzi kabel, więc wydaje się, że same anteny mogą się uszkodzić tak, że woda jakoś omija uszczelnienie. Zainteresowałem się waszym tematem bo mam trochę cykora czy nie uszkodziłem wycięcia w dachu i czy nie zacznie przeciekać za jakiś czas i zeżre dach, a podsufitkę zapaskudzi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się nic nie skrapla.....jedynie na samej gurze szyby przedniej, tam gdzie czujniki czasami krople spadną na deskę (różnica temperatur i większa wilgoć). Ale tylko na szybie. Dawno temu jak pierwszy raz zauważyłem te krople sprawdzałem podsufitkę i nic nie było, a krople były na szybie :D. Od kilku lat stosuję na jesień- zimę, poduszeczkę do zbierania wilgoci pod przednią szybę gdy auto stoi . I daje radę, góra szyby tak nie zbiera wilgoci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skrapla się bo nie rozbiera się na co dzień podsufitki więc nawet o tym nie wiesz. Skrapla się, skrapla. Tylko to nie są takie ilości by kapało na podsufitkę, a potem się z tego lało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...