Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podciśnienie w zbiorniku paliwa.


Kruku1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Posiadam  QQJ11 z 2019r 1.3 160 i zauważyłem syczenie podczas odkręcania korka wlewu paliwa. Czy to normalne zjawisko? Czy takie podciśnienie w zbiorniku nie wpływa na żywotność pompy paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, ale to chyba normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam  QQJ11 z 2019r 1.3 160 i zauważyłem syczenie podczas odkręcania korka wlewu paliwa. Czy to normalne zjawisko? Czy takie podciśnienie w zbiorniku nie wpływa na żywotność pompy paliwa ?

Na pełnym nie mam tego problemu ale im mniej kasy na koncie tym dłuższe syczenie. Może powietrze się tam zbiera? To raczej normalne.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Szczególnie jak zalewam do pełna i wypalam paliwa do rezerwy. Jeżdżę  służbowym VW i też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie w wielu samochodach tak mam i miałem,

ale pytanie dodatkowe.

jak w takim razie działa odpowietrzenie zbiornika?

Nie powinno ciśnienie się wyrównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piter napisał:

Na pełnym nie mam tego problemu ale im mniej kasy na koncie tym dłuższe syczenie. Może powietrze się tam zbiera? To raczej normalne.

O tak. To jest taki dodatkowy "ficzer" w naszych Nissanach. Podjeżdżasz na stację, odkręcasz korek i wiesz ile zapłacisz. Im dłużej syczy, tym więcej kasy musisz zostawić :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2021 o 21:00, Robert_B napisał:

O tak. To jest taki dodatkowy "ficzer" w naszych Nissanach. Podjeżdżasz na stację, odkręcasz korek i wiesz ile zapłacisz. Im dłużej syczy, tym więcej kasy musisz zostawić :jump:

Że tak powiem: Ma to sens :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...