Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpalaniem 1.5DCI 106km


NismoXX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie posiadaczy QQ 

Po przewertowaniu forum  i poszukiwaniu tematów podobnych, i wyciagnięciu wniosków z nich.

Musiałem jednak utworzyć własny temat ze względu na brak rozwiązania dla mojego przypadku.

Teraz tak Auto Qashqai  1  FL 2010r Silnik 1.5Dci 106km, przebieg 135tys km , Polski salon z przebiegiem udokumentowanym.

Filtr Paliwa wymieniony 5tys km temu.

Przyszły temperatury około -1 i auto zaczęło gorzej palic, słabo i długo kręciło, po sprawdzeniu akumulatora, praktycznie niema pojemności więc wymiana na nowy VARTA.

Zaczął mocniej kręcić lecz dalej długo zapala, więc sprawdzamy, wyskakuje Błąd P0381, do wymiany idą 4 świece żarowe( dwie były padnięte) , pali lekko lepiej ale błąd dalej jest,  wymieniony został Przekaźnik  świec na nowy oryginał. za pierwszym odpaleniem zapalił ładnie , po sprawdzeniu brak błędu.

pojeździłem nim trochę , parę razy odpaliłem sprawdzenie błędów i nic niema dalej.

następnego dnia rano temperatura na dworze -4 , temperatura z czujników płynu i powietrza zasysanego taka sama.

Nagrzewam świece 2 razy i odpalam kręci ciężko i długo z 8 sekund aż powoli złapał i zapalił. ( choć zapowiadało się jakby miał nie zapalić)

(paliwo w baku ponad połowa)

Sprawdzenie błędów znów wskoczył błąd P0381 .

Sprawdzona wizualnie wtyczka od przekaźnika świec wszystkie piny siedzą kable całe.

Latem palił idealnie.

 

Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem proszę o wskazówki co można sprawdzić .

Za pomoc w rozwiązaniu z góry dziękuje . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko na biało z rana, jak odpali to obroty rosną do 1100 i powoli opadają i , praca silnika równa bez rzucania i duszenia itp.

uszczelka pod głowicą cała , nie ubywa płynu , w oleju też niema nic niepokojącego, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, NismoXX napisał:

lekko na biało z rana, jak odpali to obroty rosną do 1100 i powoli opadają i , praca silnika równa bez rzucania i duszenia itp.

uszczelka pod głowicą cała , nie ubywa płynu , w oleju też niema nic niepokojącego, 

 

Jak równo i nie kopie chwilę po odpaleniu to chyba nie problem swiec. Jak masz pompkę przy filtrze paliwa to jutro zanim odpalisz po naciskaj ja pare razy i daj znać czy odpalił dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem . Odpalał ale długo kręcił , aż kiedyś nie zakręcił wcale . Przyczyną był brak masy . Wiem że jest kilka takich punktów w aucie , ale co do prądu moja edukacja skończyła się na etapie wiedzy , że prąd kopie . Oddałem auto do elektryka i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mucka38 napisał:

Miałem podobny problem . Odpalał ale długo kręcił , aż kiedyś nie zakręcił wcale . Przyczyną był brak masy . Wiem że jest kilka takich punktów w aucie , ale co do prądu moja edukacja skończyła się na etapie wiedzy , że prąd kopie . Oddałem auto do elektryka i jest ok. 

Dobra sugestia. To moze wykluczyć to podłączając gruby przewód od masy akumulatora do masy na aucie. Przed odpaleiem. Kabel musi być naprawdę gruby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 2.02.2021 o 09:21, NismoXX napisał:

Przyszły temperatury około -1 i auto zaczęło gorzej palic, słabo i długo kręciło, po sprawdzeniu akumulatora, praktycznie niema pojemności więc wymiana na nowy VARTA.

Witam

Udało  się  rozwiązać  problem  bo mam coś podobnego  w  Nisan note

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik ale auto odpala normalnie na mrozie testowane przy -15 w tamtym roku. Fakt wymieniłem cztery świece żarowe bo jedną miałem padniętą, na oryginalne fabryczne wg katalogu Nissana żadnych zamienników. Twoja przypadłość świadczy że nadal masz problem że świecami.

Podaję nr fabryczny świecy żarowej do tego silnika 1,5 dci 106 km- Nissan 1106500QAF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...