Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Falujące obroty DIG-T


bert94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zastanawiam się nad zakupem Nissana Quashkai 1.6 DIG-T. Znalazłem nawet pewien egzemplarz, obejrzałem, ale niestety nie miałem do czynienia nic z tymi silnikami. Nie mniej jednak zauważyłem niepokojące objawy:

1. Dziwne buczenie gdzieś pod maską na zimnym silniku,

2. Falujące obroty silnika na zimnym silniku większe, na zagrzanym trochę mniejsze, 

3. Wskazówka temperatury przy temperaturze otoczenia -3 stopnie, ma około 80 stopni. ( to może być  normalne przy tej temperaturze otoczenia, ale nie wiem) 

Stąd moje pytanie do posiadaczy Nissanów z takim silnikiem, czy te objawy to są normalne dla tego silnika czy to coś niepożądanego. 

Dzwoniłem do serwisu Nissana, to od razu powiedzieli, że to efekt niepożądany i od razu chcieli mnie umówić na wizytę diagnostyczną za czapkę pieniędzy. 

Chciałbym zatem prosić o jakąś opinię posiadaczy Nissana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był cały wątek o falowaniu obrotów, na pewno dotyczył silnika 1.2. Miałem to w moich QQ, mniej lub bardziej zależnie jaki egzemplarz trafiłeś. Nie wiem jak to się skończyło ostatecznie, ale to chyba była pierdoła nie wpływająca ogólnie na nic, na zasadzie TTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat silnika 1.2 i falowaniu obrotów to czytałem ,tylko czy silnik 1.6 można równorzędnie traktować pod tym względem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić samochód za 50k+PLN i żałujesz 250zl na diagnostykę w ASO przed zakupem kiedy mówią Ci, że tak nie powinno być? Podejmiesz decyzję na podstawie kilku odpowiedzi anonimowych dla Ciebie osób? Niewiarygodne....

No chyba , że samochód na gwarancji więc nad czym się tutaj zastanawiać? Jechać do ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem "zeke" nie masz nic do powiedzenia w tym temacie ? 

i uważam za wiarygodną odpowiedź osób, które samochodem jeżdżą kilka lat i widzą czy mają taki problem, czy występuje u nich, czy też nie.

Ja o swoim obecnym samochodzie, którym jeżdżę 6 lat jestem w stanie sporo powiedzieć.  A jak mi w ASO jakiś mruk zaczyna od tego, że sprawdzenie kosztuje tyle i tyle, to uważam gościa,

że chce żebym tylko przyjechał i wyłożył kasę, rozumiem, że nie da się zdiagnozować czegoś przez telefon, ale wiadomo czy w tych silnikach występują takie problemy, czyż nie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe odczyty sondy lambada, problem z przepływką, dolot, przepustnica... na zimnym może falować ale góra 100 obrotów. Jeśli faluje na ciepłym to któreś z elementów do wymiany. Mogą być też jakieś nieszczelności w układzie silnika. Nie ma znaczenia czy 1,2, 1,3 czy 1,6. Nie powinno falować. Buczenie na początku to mi się ze startem alternatora przy zimnym  silniku kojarzy, ale to normalne, a jak buczy później to może łożyskowanie alternatora, to taki specyficzny dzwięk, ale nie takie typowe buczenie.. A Zeke to ma rację, auto za 50000+, mnie by nie było szkoda skoczyć na serwis. Jak stwierdzą, że coś zrypane to można odbić na negocjacji ceny od sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (2017 rok, 40 tys. km) brak buczenia na zimnym, brak falowania obrotów na zimnym i ciepłym, a wskazówka temperatury nawet latem na moje oko dochodzi właśnie na około 80 stopni i ani kawałka więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bert94 napisał:

Dzień dobry,

zastanawiam się nad zakupem Nissana Qashqai 1.6 DIG-T. Znalazłem nawet pewien egzemplarz, obejrzałem, ale niestety nie miałem do czynienia nic z tymi silnikami. Nie mniej jednak zauważyłem niepokojące objawy:

1. Dziwne buczenie gdzieś pod maską na zimnym silniku,

2. Falujące obroty silnika na zimnym silniku większe, na zagrzanym trochę mniejsze, 

3. Wskazówka temperatury przy temperaturze otoczenia -3 stopnie, ma około 80 stopni. ( to może być  normalne przy tej temperaturze otoczenia, ale nie wiem) 

Stąd moje pytanie do posiadaczy Nissanów z takim silnikiem, czy te objawy to są normalne dla tego silnika czy to coś niepożądanego. 

Dzwoniłem do serwisu Nissana, to od razu powiedzieli, że to efekt niepożądany i od razu chcieli mnie umówić na wizytę diagnostyczną za czapkę pieniędzy. 

Chciałbym zatem prosić o jakąś opinię posiadaczy Nissana. 

Falujące obroty,zależy w jakim zakresie,zdarzało mi się,że na ciepłym parę razy obroty powędrowały wyżej,ale nic istotnego się nie działo.Skąd wiesz że wskazówka temperatury jest na 80 st? We wszystkich nissanach wskazówka na rozgrzanym jest lekko poza połową skali i tak ma być.Co do buczenia,to jak pracuje ten silnik to różni ludzie mają różne odczucia,generalnie delikatne buczenie słychać spod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam coś do powiedzenia. Wiem, że jeżeli chcesz kupić ten samochod to go kupisz, pytając na forum tylko szukasz usprawiedliwienia swojej decyzji. Dlatego taki "mruk z ASO" wyleje Ci kubeł zimnej wody jeżeli będzie coś nie tak. 

A odpowiadając na pytanie NIE , w żadnym samochodzie buczenie w silniku nie jest normalne i NIE, w żadnym samochodzie falowanie obrotów nie jest normalne. To może być pierdoła - jak filtr , świece czy niedoładowany akumulator (co mnie spotkało w silniku 1.2) albo coś poważniejszego. 

Ale z tego co czuje , Ty decyzję u tak już podjąłeś. Za zaoszczędzona kasę na diagnostyce w ASO jak wtopisz przy zakupie będziesz mógł sobie kupić flaszkę aby zatopić wqrw.

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc :) 


Zeke, nie, nie podjąłem jeszcze decyzji  i nie szukam tu usprawiedliwienia, tylko grzecznie poprosiłem o opinie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...