Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan X-trail t-32 problem z radiem wiolfunkcyjnym


JASKIERS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem radio zamiennik z aliexpres XY-TS 150 do mojego Nissan rogue (X-trail t-32) z 2017 roku razem z dodatkowymi kablami do podłączenia. Niesty po zmianie radyjka nie działa dźwięk, ani z radia, pendrive, nic. Radio wyszukuje stacje widać że np RMF gra wyświetla informacje jaka piosenka itp.,  ale nie ma dźwięku zero ani trzasku nic. Ma może ktoś opisowkę wtyczek (wejść) z tyłu radia z nawigacją tego oryginalnego ( nissan X-trail t-32) bo już zgłupiałem co jest do czego i czy ja źle podpinam?? Czy jak. Może jakieś podpowiedzi, porady.

Z góry dzięki za pomoc.......

IMG_20210211_200528_3.jpg

IMG_20210211_200539_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MisilYE napisał:

A masz może system Bose?

Tak z subwoofer-em w kole zapasowym. Wczoraj próbowałem jeszcze raz i do swojego radia podpiąłem tylko te dwie białe wtyczki i działa dźwięk w radiu fabrycznym oraz sterowanie z kierownicy. Natomiast w zamienniku ni hu hu

IMG_20210218_190909_9.jpg

IMG_20210218_190853_3.jpg

Edytowane przez JASKIERS
zd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  prawdopodobną przyczyną braku dźwięku jest brak zasilania na pinie pierwszym odpowiedzialnym za załączenie subwoofera 

https://pinoutguide.com/Car-Stereo-Nissan-Infinity/Nissan_Rogue_2016-2018_Na_pinout.shtml

zobacz tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje link do radyjka, tam coś piszą o tym niebieskim kabelku czy to o to chodzi czy?? Jestem nowicjuszem w tych sprawach i mógłbyś mi to lapatologicznie wytłumaczyć co mam zrobić żeby było git. Ja do tego radia dokupiłem ten kabel C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wepnij tą wtykę dolną (tą z zasilaniem) do kabla z nowego radia i zrób fote tak żebym widział kable po obu stronach złącza

rogue.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło.

Powiedzmy że to od nowego radia.

Jeśli ten pni nie jest obsadzony to nie ma zasilania na subwoofer

sketch-1613736507376.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już wiem o co ci chodzi, jak pierwsze wejście w wtyczce od lewej z góry jest wolne to nie ma zasilania i temu nie działa tak? Trzeba wpiąć tam zasilanie( chociaż na zdjęciu widać że chyba tam coś jest). Ale popatrzę jutro bo dziś praca. A co do wtyczek to antena nie jest niebieska a różowa to GPS? Lub na odwrót?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz oddzielną antenę do radia to z szarej idzie zasilanie do wzmacniacza antenowego .jeszcze sprawdzę  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, odnawiam temat bo zrobiło się cieplej na polu to może bym coś podziałał z tym radyjkiem. Rozpiska kabli z zamiennika

 

 

Ha5f5b7a162c54a39a28e3c38d93d1f97b.jpg

5 minut temu, JASKIERS napisał:

Witam, odnawiam temat bo zrobiło się cieplej na polu to może bym coś podziałał z tym radyjkiem. Rozpiska kabli z zamiennika

 

 

Ha5f5b7a162c54a39a28e3c38d93d1f97b.jpg

a tu link do rozpiski z radia fabrycznego, co jest nie tak ???? :(

proszę łopatologicznie

pozdrawiam i dzięki wielkie z gór za pomoc

 

8 minut temu, JASKIERS napisał:

Witam, odnawiam temat bo zrobiło się cieplej na polu to może bym coś podziałał z tym radyjkiem. Rozpiska kabli z zamiennika

 

 

Ha5f5b7a162c54a39a28e3c38d93d1f97b.jpg

a tu link do rozpiski z radia fabrycznego, co jest nie tak ???? :(

https://pinoutguide.com/Car-Stereo-Nissan-Infinity/Nissan_Rogue_2016-2018_Na_pinout.shtml

 

proszę łopatologicznie

pozdrawiam i dzięki wielkie z gór za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20pin_nissan_head_unit_audio.gif

na pinie nr 1powinno być +12V aby wzbudzić Bose, sprawdź czy w kostce z nowego radia ten pin jest obsadzony.

Różowe gniazdo w starym radiu jest (prawdopodobnie )od radia satelitarnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm wtyczka w zamienniku wygląda tak,,,, i co wy na to??? Zrobiłem zdjęcia jednej i drugiej wtyczce. Jeśli nie ma a chyba dobrze patrzę na te wtyczkę tego pierwszego pinu to zrobić go np z igły?? A z czego podpiąć 12v??

 

W dniu 17.03.2021 o 11:49, MisilYE napisał:

20pin_nissan_head_unit_audio.gif

na pinie nr 1powinno być +12V aby wzbudzić Bose, sprawdź czy w kostce z nowego radia ten pin jest obsadzony.

Różowe gniazdo w starym radiu jest (prawdopodobnie )od radia satelitarnego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MisilYE napisał:

 

Witam, coś mi nie poszło z dodaniem zdjęć tych wtyczek, już się poprawiam. A nie lepiej dołożyć tylko jeden kabelek ten z 12+ na pin pierwszy np z wtyczki z klona nr 11 bodajże ?? zamiast wszystko przelutowywać?? nie będzie prościej?, tylko już za cholerę nie wiem czy ten pin jak wpinam w wtyczkę oryginalną z samochodu to jest to lewy górny róg??, czy prawy dolny róg.??

IMG_20210323_194104_6.jpg

IMG_20210323_195728_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz po wycięciach na wtyczce wg rysunku który wstawiłem.

Ja kupił bym  taką wtyczkę i przełożył pina .

Tego Nie zrozumiałem- A nie lepiej dołożyć tylko jeden kabelek ten z 12+ na pin pierwszy np z wtyczki z klona nr 11 bodajże ?? zamiast 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem pina z cienkiego drucika połączyłem z kabelkiem numer 7 i wszystko zaczęło śmigać subufer odpalił głośniki grają. Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...