Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak możliwości wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki w pozycji OFF...


IIIMISIUIII1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... autko kupiłem niedawno...(Nissan Pathfinder 2007r. 2.5 dci)... jest wyposażony w inteligentny kluczyk... miałem już okazję jeździć bez wkładania kluczyka do stacyjki aż do momentu gdy przypadkowo wcisnąłem przycisk "PUSH" koło stacyjki...od tamtej pory muszę wkładać kluczyk do stacyjki...<_<...gdyż przycisk "PUSH" uaktywnił blokade kierownicy...teraz kluczyka nie da się wyciągnąć w żadnej pozycji tylko po ponownym przyciśnięciu "PUSH" i załączeniu blokady jest możliwe wyciągnięcie kluczyka ale przez to nie działa już bez kluczyka w środku...W serwisie nissana powiedzieli że powinien dać się wyciągnąć w pozycji "OFF" tej przed blokadą...lecz mój kluczyk tego nie robi...w serwisie przez telefon postawili diagnozę że któraś zapadka w stacyjce się zblokowała i trzymie kluczyk nawet w pozycji "OFF"... I tu powstaje moje pytanie... czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie tego kluczyka zanim się blokade "PUSH" wciśnie???... sposób bez jechania na serwis i naprawy lub wymiany stacyjki???... myślę że już ktoś miał podobny problem i podzieli się pomocną poradą...;)... Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie... powyższy problem rozwiązał się po przeczytaniu tego znaleziska na forum angielskim..."prawidłowa procedura odblokowania blokady (lock) bez wsadzania awaryjnego kluczyka: kluczyk blisko stacyjki, wciśnij hamulec ( mocno, jeśli znikło podcisnienie) i upewnij się że symbol klucza na desce rozdzielczej jest zielony..." I tym oto sposobem odblokowalem sobie na powrót inteligentny kluczyk... no i stacyjka okazuje się że jest 100% sprawna... Z góry dziękuję za starania i uważam temat za rozwiązany i zamknięty... ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...