Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[R51] tylne klocki hamulcowe


goraht

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam zagwozdkę. Wymieniam klocki hamulcowe z tyłu i spostrzegłem, że zestaw TRW zawiera jeden klocek z odstającym blaszanym uchem (takim jak mają klocki z przodu). Dziwi mnie, że tylko jeden klocek i że wszystkie 4 nowe blaszki do zacisku są takie same i nijak nie wykorzystują tego ucha, jak te na przedniej osi. Jaki jest zamysł z tym jednym innym klockiem? Gdzie go zamontować?

https://www.trwaftermarket.com/pl/catalogue/product/GDB3405/

0

EDIT: A może to jest coś dla czujnika zużycia klocków, którego u mnie nie ma? Jeśli tak to na którym kole (oraz czy od wewnątrz, czy od zewnątrz) jest oryginalnie zainstalowany ten z czujnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wskaźnik zuzycia klocka, gdy klocki się scierają poniżej wyznaczonego poziomu ta blaszka zaczyna dotykac do tarczy hamulcowej i wydaje piskliwy dzwięk, to znaczy ze pora wymienić klocki.  zakłada się ze klocki powinny zuzywać sie  w miarę równo dlatego jeden wskaźnik wystarcza na cały komplet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, camo napisał:

to jest wskaźnik zuzycia klocka, gdy klocki się scierają poniżej wyznaczonego poziomu ta blaszka zaczyna dotykac do tarczy hamulcowej i wydaje piskliwy dzwięk, to znaczy ze pora wymienić klocki.  zakłada się ze klocki powinny zuzywać sie  w miarę równo dlatego jeden wskaźnik wystarcza na cały komplet. 

W prawidłowo dzialajacym ukladzie tak będzie. :)

Pozdrawiamy

Ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek z takim czujnikiem zakłada się praktycznie zawsze od wewnętrznej strony tarczy,bliżej tloczysks zacisku. Czy po prawej czy po lewej nie ma różnicy. W moim był po lewej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jak by ktos z kolegów szukał klocków na przód. mam do odstąpienia komplet, kupiłem z rozpędu i nie sprawdziłem czy pasują, mam mniejsze tarcze dostosowane do felg 16"  i u mnie nie pasują:

https://www.olx.pl/d/oferta/klocki-hamulcowe-textar-nissan-pathfinder-murano-CID5-IDJCCyS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...