Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypiąca kierownica


daniello3108
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

W moim aucie po kilku miesiącach użytkowania zaobserwowałem kolejne niepokojące zjawisko. Po zapalającej się czasami kontrolce hamulca ręcznego, po moim zdaniem zbyt obfitym kopceniu na ciepłym silniku w niższych temperaturach powietrza teraz doszła skrzypiąca kierownica. To znaczy kiedy auto stoi lub podczas parkowania  kręcę kierownicą w prawo lub w lewo ona skrzypi ja moja stara teściowa :) Powiedział bym że nawet gorzej. Co to może być? Czy objaw awarii wspomagania? Ostatni raz spotkałem się z taką sytuacją jeżdżąc Żukiem w latach 80-tych. 

Auto Nissan Qashqai J11 rok 2014 1.2 benzyna, przebieg 80 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to felerne gumy. Szczęśliwcy mieli wymieniane na gwarancji (np Jako:) ), inni muszą z tym żyć (lub musieli - jak ja:) )

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi może nie przypomina teściowej ( może dlatego że moja jest spoko _ )   )

ale obecnie chyba też słyszę jak gdzieś pod nogami mi nie wiem czy trzeszcy ale jakby cos szura.

Kojarzę że gdzieś na forum już cos o tym bylo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maiłem takie skrzypienie w J10 i winna była guma na grodzi z silnikiem. serwis napaciał coś i jak ręką odjął. 
Może w J11 też jest ta sama przypadłość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniello,w grodzi przy podłodze jest gumowa przelotka,przez którą przechodzi kolumna,musisz zaaplikować na tą przelotkę-gumę kilka kropel oleju,albo smaru w sprayu i skrzypienie ustąpi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m@rcin sz-n napisał:

maiłem takie skrzypienie w J10 i winna była guma na grodzi z silnikiem. serwis napaciał coś i jak ręką odjął. 
Może w J11 też jest ta sama przypadłość?

 

Też tak miałem w J10 ale smarowanie pomagało tylko na chwilę. Docelowo wymieniono gumę drążka w ścianie grodziowej - jeszcze na gwarancji. W J11 nie miałem już takich przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elsebo napisał:

Też tak miałem w J10 ale smarowanie pomagało tylko na chwilę. Docelowo wymieniono gumę drążka w ścianie grodziowej - jeszcze na gwarancji. W J11 nie miałem już takich przypadłości.

Widocznie nie każde smarowidło pomogło ;) 
spróbuj samemu przesmarować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy do tego jest MILITEC-1 w sprayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Koledzy potrzebuje się poradzić. Mój QQj11 podczas kręcenia kierownicą na skrajnych położeniach skrzypi. Im zimniej to głośniej. Skrzypienie słychać gdzieś na wysokości łączenia zawieszenia z kołem po lewej stronie. Co to może być? Maglownica czy sworzeń lub łożyska na mcpersonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja także - miałem tak we fiacie. ale u mnie było jakby strzelanie. stukanie .

W qq mam tylko jakby lekkie zgrzytanie, skrobanie przy szybszym obracaniu kierownicą - ale to chyba w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 15:38, zeke napisał:

Spoko, to felerne gumy. Szczęśliwcy mieli wymieniane na gwarancji (np Jako:) ), inni muszą z tym żyć (lub musieli - jak ja:) )

U mnie w ASO stwierdzili, że to taśma i wymienili. Od tamtej pory spokój 😎

Godzinę temu, Brzyk napisał:

i ja także - miałem tak we fiacie. ale u mnie było jakby strzelanie. stukanie .

W qq mam tylko jakby lekkie zgrzytanie, skrobanie przy szybszym obracaniu kierownicą - ale to chyba w kabinie.

W Fiacie, pewnie w innych autach to samo, wystarczyło przyłożyć rękę do sprężyny podczas kręcenia i czuć było, że to poduszka. Ważne, żeby kręcący kołem kierownicy miał głowę i nie przyciął ręki badaczowi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...