Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P1485 przepustnica wydechu.


cezzar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żona dziś wróciła z check engine na desce. Podłączyłem elma i smartfona z jakimś programem diagnostycznym i wskazało na P1485, co oznacza błąd na przepustnicy wydechu za FAP. Pewnie się zaciera, w sobotę wejdę pod auto i będę zalewać jakimś penetratorem. Ma ktoś doświadczenia z tym ustrojstwem w R9M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali mi tą przepustnicę na gwarancji. Mechanik mówił, że to się zdarza niestety i może za jakiś czas znowu się zepsuć, ale narazie po 6 latach nic się nie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło wd40 do rozruszania a następnie smar wysokotemperaturowy w aerozolu (nazwy nie pamiętam) na oś pod sprężynką. I tak już rok chodzi bez problemu bez wymiany. Mam nadzieję,że jeszcze pochodzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zajrzałem do przepustnicy. Nie była zatarta. Przemyłem zmywaczem do hamulców, przesmarowałem smarem z MoS2. Chodzi trochę lepiej. Zobaczymy czy wyskoczy znów błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio wyskoczył znów błąd P1485 i check na zegarach. Potem zgasł. Sprawdziłem przepustnicę, chodzi jak masełku, napęd tez bez zastrzeżeń. Nie wiem co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 4.07.2021 o 13:28, cezzar1 napisał:

Ostatnio wyskoczył znów błąd P1485 i check na zegarach. Potem zgasł. Sprawdziłem przepustnicę, chodzi jak masełku, napęd tez bez zastrzeżeń. Nie wiem co jest grane.

Cześć, można wiedzieć jak poradziłeś sobie z błędem? U mnie od jakiegoś czasu się świeci check, kupiłem skaner pod obd2 i wyszedł również błąd P1485, a także P1484(77) oraz (73), P1525..... Masz może jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd skasowałem i od tamtej pory się nie pojawił. Błąd to jest skutek, trzeba znaleźć przyczynę. Sprawdź tą przepustnicę, czy się nie zacięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cezzar1 napisał:

Błąd skasowałem i od tamtej pory się nie pojawił. Błąd to jest skutek, trzeba znaleźć przyczynę. Sprawdź tą przepustnicę, czy się nie zacięła.

Właśnie jakoś na tygodniu mam zamiar wejść do kanału i sprawdzić jak to chodzi. Dużo rozkręcania przy tej przepustnicy żeby to sprawdzić?

Edytowane przez Ares97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ares97 napisał:

Dużo rozkręcania przy tej przepustnicy żeby to sprawdzić?

Nic nie trzeba rozkręcać, wszystko jest na wierzchu. Można ewentualnie siłownik odkręcić, aby mieć pogląd na to, jak pracuje sama przepustnica, bez oporów jakie stawia siłownik. Tylko potem trzeba właściwie zamontować, szczególnie sprężynę.

Edytowane przez cezzar1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.04.2023 o 09:30, cezzar1 napisał:

Nic nie trzeba rozkręcać, wszystko jest na wierzchu. Można ewentualnie siłownik odkręcić, aby mieć pogląd na to, jak pracuje sama przepustnica, bez oporów jakie stawia siłownik. Tylko potem trzeba właściwie zamontować, szczególnie sprężynę.

Kurde nie ogarniam jednej rzeczy, położyłem się pod auto bo nie miałem dostępu jeszcze do kanału i chciałem rozruszać ten metalowy dzyndzel przy sprężynie, gdzieś na YT widziałem że ludzie normalnie kręcą tym jakby zawór otwierali i zamykali, a u mnie ni w ząb to ruszyć, na dwa palce próbuję czy w jedną czy drugą i nic...Co najlepsze, popryskałem WD-40 i potem smarem wysokotemperaturowym jakimś na próbę na tą właśnie sprężynę i okolice i niespodzianka, usunąłem błąd i odpukać od 2 tygodni check nie wrócił... Nie mniej tego dzyndzla dalej nie mogę ruszyć, nawet w sytuacji kiedy używałem znacznej ilości siły. I teraz nie wiem o co tam chodzi xD

Myślałem że może trzeba zapłon włączyć żeby to nie stawiało jakiegoś oporu - nie dało nic, odpaliłem auto - również nic... Ani drgnie, czyli coś trzeba odkręcić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem aby odkręcić siłownik, bo on stawia duży opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, tak myślałem że to o ten siłownik chodzi, ale nie spodziewałem się że to będzie AŻ taki opór :D To spokojniejszy trochę jestem, bo już się bałem że to aż tak zatarte że nie idzie tego ruszyć nawet z użyciem tak dużej siły  xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...