Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zgasł w czasie jazdy i nie odpala.


jacekdh12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i nie wiem co mogło się wydarzyć. Wczoraj podczas jazdy silnik zgasł, kręci ale nie chce odpalić. Przeszukałem forum i jedyne co znalazłem to zawór scv może by  problemem. Samochód przez całą zimę palił od strzała i nie miałem z nim takich problemów. Przy przekręceniu kluczyka odpalają się kontrolki te co zwykle, świece żarowe grzeją się i znikają. Próbowałem odpiąć akumulator w celu restartu komputera ale to nic nie dało, kombinacja wciskania pedału gazu w celu odczytu błędów nigdy mi nie wychodziła. Filtr paliwa wymieniany rok temu.  Miał ktoś może taki przypadek? 2002r 2.2Di 114km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele, począwszy od NATS poprzez rozrząd (czujniki wałka i wału korbowego), układ paliwowy (filtr, woda w filtrze, nieszczelność obudowy filtra paliwa przez co robi się podciśnienie i zasysa powietrze). Może warto podpiąć pod komputer, bo dużo szukania będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chyba kogoś szukać kto podjedzie z komputerem, bo na lawecie po warsztatach nie będę woził bo za dużo kasy pójdzie na to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekdh12 napisał:

Będę chyba kogoś szukać kto podjedzie z komputerem, bo na lawecie po warsztatach nie będę woził bo za dużo kasy pójdzie na to 

Dokładnie. Powodzenia i daj znać co zdechło. Oby jakaś pierdołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekdh12 napisał:

Witam, mam problem i nie wiem co mogło się wydarzyć. Wczoraj podczas jazdy silnik zgasł, kręci ale nie chce odpalić. Przeszukałem forum i jedyne co znalazłem to zawór scv może by  problemem. Samochód przez całą zimę palił od strzała i nie miałem z nim takich problemów. Przy przekręceniu kluczyka odpalają się kontrolki te co zwykle, świece żarowe grzeją się i znikają. Próbowałem odpiąć akumulator w celu restartu komputera ale to nic nie dało, kombinacja wciskania pedału gazu w celu odczytu błędów nigdy mi nie wychodziła. Filtr paliwa wymieniany rok temu.  Miał ktoś może taki przypadek? 2002r 2.2Di 114km 

Kiedyś miałem identyczny przypadek w T30 dci 136km kiedy omyłkowo nalałem benzyny do baku..

Wlałem ok.25 litrów do pełna.

Dopiero po przejechaniu ponad 50 km zgasł i nie chciał za nic zapalić.

Tez miałem zagwostkę bo ani ja ani mechanik nie mogliśmy  znaleść  przyczyny..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotankowywałem ale na 100% olej napędowy chyba ze na stacji się pomylili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione, rozwalony czujnik wału korbowego, pytanie tylko co to się urwało i uszkodziło czujnik przez otwór po czujniku nic nie znaleziono w warsztacie.

IMG_20210311_133857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...