Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Smród z klimatyzacji, czerwony check


REFta

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów. Od dosyć dawna jestem posiadaczem primerki p12 z silnikiem 1.9 120.

Pierwszy problem smród z klimy. Problem się pojawia co rok. W 2018 zaczęły pojawiać się "skarpety". Tylko wtedy kiedy wyłączyłem A/C. W 2020 zastosowałem puszkę "granat". Pomogło na jakieś dwa miesiące potem to samo. Na ten sezon się przygotowałem. Zakupiłem produkt WÜRTH. Natomiast pojawił się problem. Jak dostać się do parownika. 

Nie mogę znaleźć rurki odpływu od spodu. Gdzie ona jest? Czy może mają Państwo jakiś patent? (Tak jak ten pt. Jak wymienić filtr paliwa w 1.9 dci, poszło gładko :) )

Drugi problem to czerwony check. Pali się na zimnym silniku, jak się zagrzeje to gaśnie, natomiast jeżeli dłużej postoi (10 minut) znowu się świeci  (chwile po odpaleniu). Na komputerze pokazało problem z sterownikiem świec  (?) Co to jest? I gdzie się znajduje?

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o klimę to wybierz się na porządne odgrzybianie i ozonowanie do serwisu klimy. Co do sterownika świec... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad serwisem klimy, natomiast już kupiłem tego wurta, a ozonator zamówiłem. Podobno od strony pedalu gazu można dostać się do rurki. Ale gdzie ona jest od spodu?

Co do błędu. Podobno może być świeca. Jeżeli jest spalona (zaraz sprawdzę) będę w szoku. Ostatnio w mrozy -21 stopni. Podgrzalem 5-6 razy świece odpalił bez większych problemów. Nie telepało samochodem po odpaleniu.

Co do tematu który mi podałeś.

Coś  nie działa. Wywala błąd 

Przepraszamy, wystąpił problem

Nie odnaleziono strony. ლ(ಠ_ಠლ)

Kod błędu: 2S136/B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, REFta napisał:

Zastanawiałem się nad serwisem klimy, natomiast już kupiłem tego wurta, a ozonator zamówiłem. Podobno od strony pedalu gazu można dostać się do rurki. Ale gdzie ona jest od spodu?

Co do błędu. Podobno może być świeca. Jeżeli jest spalona (zaraz sprawdzę) będę w szoku. Ostatnio w mrozy -21 stopni. Podgrzalem 5-6 razy świece odpalił bez większych problemów. Nie telepało samochodem po odpaleniu.

Co do tematu który mi podałeś.

Coś  nie działa. Wywala błąd 

Przepraszamy, wystąpił problem

Nie odnaleziono strony. ლ(ಠ_ಠლ)

Kod błędu: 2S136/B

Znawca tematu pisał tam by w takim przypadku wymienić filtr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...