Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do silnika Murano Z50


Dariusz_TRYB

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się was poradzić jakiej firmy wybrać olej?

Mój Murano Z50 silnik 172KW wiem że zaleje 5W30 ale jakiej firmy polecacie?

podobno wystarczy 5 litrów. Cena akurat nie jest istotna chodzi o to żeby był dobry. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma nie ma znaczenia tak długo jak spełnione są normy producenta, natomiast ja osobiscie używam Mobil 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia firma , vq35 nawet w upalanych Zkach nie jeat wybredny na marke , ale bardzo lubi czeste zmiany. Tam jest mala miska olejowa , wiec olej szybko sie zuzywa. Konkurencja ma po 6litry a nie 4 oleju 

Nie wiem czy wiesz ale na glownym rynku zbytu, czyli usa wiekszosc Murano jezdzi na mineralnym 5w30 i nigdy silniki nie padaja , tajemnica to czeste zmiany miedzy 3.5 a 5tys mill. Przy takich  interwalach uzytkownicy nawet nie widza krytycznego ubytku oleju. W Polsce leja pozlacane , diamentowane super hiper oleje , nie ma czasu na zmiane oleju i silniki remontuja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie u sprzedawcy z allegro u którego kupuję olej do skrzyni oryginalny ns-2 cvt znalazłem również oryginalny olej do silnika 5W30

OLEJ NISSAN MOTOR OIL 5W30 5L FULLY SYNTHETIC Kraków - Allegro.pl

Co myślicie? Będzie OK? Cena akurat moim zdaniem nie wygórowana bo planowałem na olej wydać ok 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim wymieniam albo co 10 albo raz w roku. Jak w polonezie zreszta zawsze w każdym tak zmieniałem i nie było problemu w Buick lesabre tam mam 3.8 i też zmieniam co 10 i ma już przejechane ponad 515 tys km (w tym na gazie ze 300 tys) i nie bierze oleju nic i skrzynia też ok i też w niego wchodzi tylko 4.5 litra oczywiście do silnika leje w niego valvolain . Tylko kto teraz kupi auto z takim przebiegiem w Polsce więc ma dożywocie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie wybrane mam dwa oleje. Teraz proszę o opinię który lepszy. Wybieramy między tymi dwoma.

Z góry dzięki.

Motul 8100 X-clean+ 5 L 5W-30 + GRATIS Grzybno - Allegro.pl

Liqui Moly LM 2316 TopTec 5W30 5L + Zawieszka Warszawa - Allegro.pl

 

Rozumiem że bańka 5L wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w vq40de uzywam Liqui Moly, Motul tez jest godny, co byś nie nalał będzie dobrze, ważne żebyś zmienial co ok. 10k km lub co rok. Niestety nie wiem ile wchodzi oleju do vq35de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi okolo 4 litry , ja chyba wlewam 4.5QT...znaczy leje 4qt i potem, uzupelniam do stanu ....co jest dosc malo jak na 3.5 litra , stad ten olej robi wiecej pracy i szybko sie zanieczyszcza . Marka nie ma wiekszego znaczenia , bez sensu jest lac drogie oleje, najwazniejsze to czesto zmieniac ... warto poszukac wiekszego filtra oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...