Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Recommended Posts

danieln

Od paru dni pojawił się problem mrugających kontrolek deski rozdzielczej oraz panelu sterowania multimediami. Dodatkowo, czasem nie reagują wskaźniki prędkościomierza oraz obrotów i stanu paliwa. Gdy stuknę mocniej w deskę rozdzielczą to jakby zaczyna łapać i na chwilę jest ok albo mruga nieprzerwanie. Resetuje się też kilometraż A i B. 

Komuś może nasuwa się co to może być za problem, czy wystarczy wymienić deskę rozdzielczą czy jednak to coś poważniejszego? 

Silnik 1.8 benzyna + gaz 

Rok produkcji: 2003 - 275 tyś przebiegu.

Dodam jeszcze, że światła oraz kierunkowskazy świecą bez problemy nawet gdy deska wariuję. 

Edited by danieln
marcys45

Gdzieś przy zasilaniu zegarów masz słaby styk wyjmij zegary i poruszaj przewodami i pooglądaj pod kątem przetarć izolacji

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Marcin2002
      By Marcin2002
      Witam 
      Czy są jakieś różnice desek k12 a k12 lift? Wystrzeliły  poduchy i niewiem jaką  deskę kupić .Proszę o pomoc
    • Marcinstr85
      By Marcinstr85
      nissan 2.5 benzyna po wymianie lancucha wariatora regeneracja glowicy nowe zawory dalej ten sam problem kreci zalapie ale nie odpali potem ma coraz ciezej az w koncu ledwo ledwo tlokami moze obrucic nastepnie jest taki metaliczny dzwiek jakby zgubil cale cisnienie i cykl sie powtarza moze zalapi a jak nie to znowo ma ciezko i tak wkolo i nie odpala czy mial moze ktos podobny problem moj nisan stoi juz dwa lata pomocy
      A zaczelo sie od tego ze na 2 biegu zgaszony silnik stoczyl sie i cos jakby przeskoczlo
    • Tomii4
      By Tomii4
      Witam, z tego co zauważyłem w moim j10 lift 2.0 dci cofania się paliwo gdzie założyć filtr-zaworek zwrotny aby go nie cofało? 
    • 1arb
      By 1arb
      cześć,
      Podczas normalnej jazdy nagle zaczął mi się gotować płyn chłodniczy i zanim zdążyłem zrobić cokolwiek, aby się schłodził wylało go po ciśnieniem pod maskę...
      Przyczyną zagotowania prawdopodobnie był niewłączający się wentylator, ale w tym przypadku to nie przyczyna, a skutek jest ważniejszy.
      Dotarłem do uszkodzenia, polegającego na tym, że plastikowy króciec/wyjście z chłodniczki nagrzewnicy odłamał się tuż przy ścianie grodziowej (jak na zdjęciu w załączniku).
      I teraz pytanie... czy sam ten plastikowy krócieć jest osiągalny w sprzedaży gdziekolwiek? Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?
      Czy to w ogóle jest chłodniczka nagrzewnicy, czy jakaś inna część (bo oczywiście mogę się mylić)?

I pytanie numer dwa- kluczowe - jak się dostać do tej chłodniczki, aby ją wymienić? Szukałem na forum tematów związanych z wymianą nagrzewnicy, albo z demontażem deski/kokpitu i nic nie znalazłem 😕
      będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

• Create New...