Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.0 DCi Automat - Czy warto dokupywać wydłużoną gwarancję?


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, mam okazję kupić w dobrej cenie sprawdzone auto. Do tego mam jeszcze szansę zakupić rozszerzoną gwarancję. Zastanawiam się jednak, czy warto? Jaka jest awaryjność tej wersji? Czym różni się pakiet przeglądów od gwarancji z limitem np. 100 tyś km za 2,915 PLN?

Czego nie obejmuje rozszerzona gwarancja? Próbowałem to znaleźć, ale jakoś bezskutecznie. 

Przeczytałem mnóstwo złych opinii o ASO, szczególnie w Warszawie. Sam już nie wiem, co robić, zawsze to spokojniej człowiek śpi za ok 1,5 tyś rocznie, ale do tego jeszcze serwis dochodzi. Jakie to są realne koszty przez 2 lata?

 

Z góry dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 

Moim zdaniem warto. Sam chciałem kupić gwarancje rozszerzoną... W piątek odebrałem 2 letniego Xtraila z salonu Nissana. I chciałem u nich właśnie kupić 2 letnią gwarancje ale zrobili niespodziankę i dostałem rok gwarancji rozszerzonej w gratisie a fabryczną mam jeszcze do lipca tego roku. Co do warunków to poproś salon żeby tobie przesłali dokumenty dot. gwarancji. Tam masz wszystko opisane to w chodzi w skład tej gwarancji. Na pewno silnik i skrzynia plus pozostałe mechaniczne podzespoły.  Też mam pierwszy raz Xtraila 2.0 4x4 wersja tekna. Jedynie co mnie zdziwiło to duże spalanie auta na trasie.. Prędkość 140-160km 9,6-10l :) I to tylko dwie osoby w aucie. Trasa Karpacz - trójmiasto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warto dokupić gwarancję do tych 5lat bo to silnik całkiem dobry ale jest filtr cząsteczek stałych, EGR, czułe na jakość paliwa wtryski i kapryśna elektryka..a nie mówię już jak ktoś stosuje zalecenia producenta z wymianą oleju silnikowego co 30tyś/km i nie zalecaną wymianą oleju w skrzyni automatycznej CVT co jest zabójstwem dla silnika, skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...