Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissa Xtrail 2.0 177km 4x4 automat. Spalanie


Siela220
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,
 

Jestem nowy na forum. Od kilku dni posiadam Xtraila z roku 2018 2.0 177km Tekna. Proszę o informacje osób które posiadają ten silnik jak u was pali auto l/100km. Mi w trasie przy napędzie 2WD, prękość140-160km pali 9,5-10l. Nie jest to mało.. Jak zejdę z prędkości do 120km, tryb eco 9,3 l..  Kolega ma Xtrail z roku 2017 ten sam silnik pali mu przy 140km 8,6l.

Będę wdzięczny za informację z waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja aktualna średnia to 7,4 l/100km, z tym że 80% przebiegu robię poza miastem. Na autostradzie przy 140km/h wychodzi mi w okolicach 8-9 l/100km. Jeżdżę X-Trailem z 2017r. w wersji N-Connecta z ręczną skrzynią i napędem 4x4. 

Edytowane przez toll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziwiam wasze spalanie. Wracałem wczoraj Karpacz - Trójmiasto i 9,6l mam spalanie przy prędkości 140-150 no czasem było 160 przez chwilę. W trybie ECO przy prędkości 120km to jest mekką na autostradzie i pokazywał komputer 9,3l. Fakty mocno wiało i było pod górę ale i tak moim zdaniem dużo.

Edytowane przez Siela220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 2.5 +CVT Benzyna spalanie na trasie 7 litrów.Predkosc do 130 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, stuff1000 napisał:

Mój 2.5 +CVT Benzyna spalanie na trasie 7 litrów.Predkosc do 130 km/h.

A mój na trasie NS-Kraków-NS średnie spalanie 7,2 (przez chwilę na A4 średnia była 6,7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krawiec1974 napisał:

A mój na trasie NS-Kraków-NS średnie spalanie 7,2 (przez chwilę na A4 średnia była 6,7)

podobnie ,trochę średnia prędkość wyższa, tempomat 140 ale jak to na trasie czasami w tempomacie trzeba przyśpieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj raz jeszcze trase.. Trójamisto - Elbląg. I niestety auto przy 140km nie chce zejść poniżej 9,8l. Tempomat wychodzi podobnie. Użytkownicy którzy mają X-trail z roku 2018 2.0DCI 177km to podziwiam wasze spalanie poniżej 9 l :). Mam przebieg 27 tyś i raczej silnik jest dotarty.

 

Serwis Nissana powiedział że to normalne spalanie przy prędkości 140km

Edytowane przez Siela220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większe/mniejsze  spalanie,poza określona trasą,pogodą i stylem jazdy duży wpływ ma  też drożność filtra dpf.

A tu akurat nie ma reguł co do przebiegu w km kiedy jest całkiem drożny czy tylko częściowo.

Jak ktoś w większości auto używa w mieście ,na krótkich trasach to dpf zapycha się błyskawicznie a co za tym idzie automatycznie wzrasta zużycie paliwa.

P.S.

Wymiary opon ,czy ciśnienie w nich też maja spory  wpływ na zużycie paliwa..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 09:07, Siela220 napisał:

Jestem nowy na forum. Od kilku dni posiadam Xtraila z roku 2018 2.0 177km Tekna. Proszę o informacje osób które posiadają ten silnik jak u was pali auto l/100km. Mi w trasie przy napędzie 2WD, prękość140-160km pali 9,5-10l. Nie jest to mało.. Jak zejdę z prędkości do 120km, tryb eco 9,3 l..  Kolega ma Xtrail z roku 2017 ten sam silnik pali mu przy 140km 8,6l.

może inaczej ,po kupnie wymieniałeś olej i filtry? czy zawierzyłeś sprzedawcy. Przyczyną większego zużycia paliwa jest często za syfiony filtr powietrza. silnik potrzebuje świeżego oddechu jak my .Gdy go nie ma posiłkuje się paliwem by wyrównać moc taką jaką oczekujesz .Tam bym zajrzał. No i czy czasami nie łapie gdzieś lewego powietrza, nieszczelność układu też może być powodem, Kierowcy często bagatelizują ten problem z brudnym filtrem. Przecież koszt jest niewielki i warto wymieniacz częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vahanar napisał:

może inaczej ,po kupnie wymieniałeś olej i filtry? czy zawierzyłeś sprzedawcy. Przyczyną większego zużycia paliwa jest często za syfiony filtr powietrza. silnik potrzebuje świeżego oddechu jak my .Gdy go nie ma posiłkuje się paliwem by wyrównać moc taką jaką oczekujesz .Tam bym zajrzał. No i czy czasami nie łapie gdzieś lewego powietrza, nieszczelność układu też może być powodem, Kierowcy często bagatelizują ten problem z brudnym filtrem. Przecież koszt jest niewielki i warto wymieniacz częściej.

Akurat Filtr paliwa nie ma żadnego znaczenia na poziom spalania .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem w salonie Nissana Wrocław jako używany, przed wydaniem auto miało zrobiony przegląd serwisowy. Został wymieniony olej plus filtry. Tak twierdzą, wbity mam przegląd w książkę serwisową. Samochód mam dalej na gwarancji plus wykupiłem dodatkowe lata gwarancji, więc w razie dalszych wątpliwości oddam go na serwis. Co i tak zrobię bo samochód gdy stoi całą noc, odpala ciężko, obroty wchodzą na 500/700 i zaraz pracuje poprawnie. Przez może 5-10 sekund pracuje jak by nie na wszystkie gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam od niedawna ale jest już sporo przejechałem (trasa miasto) i na autostradzie przy prędkościach 120km/h jest 7.8 - 8.0l a przy 140km wychodzi nie więcej niż 8.6l i są to jak dla mnie bardzo zadowalające wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...