Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opadanie lustetek


waldusrelax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś wie jak wyłączyć opcje opadania lusterek po włączeniu biegu wstecznego w qq 2018 rok. Strasznie mnie to wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadanie lusterek??? Pierwsze słyszę,czyli co,jest funkcja że po wbiciu wstecznego lustra kierują się w dół na krawężniki???

Może funkcja jest do ogarnięcia w ustawieniach między zegarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 szt QQ nie zauważyłem takiej opcji, to z polskiego rynku auto? W VW jest taka funkcja ale chyba tylko prawe lekko opada podczas cofania.

Może ma dodany jakiś moduł od chińczyka bo standard tego nie oferuje zdaje się...

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z Niemiec. Po wrzuceniu wstecznego lusterka opadają w dół że widzę tylke koła i krawężniki. Jak wyłączę wsteczny to się podnoszą. Próbowałem w komputerze i nie mogę nic zrobić. Jest aby funkcja mirror fold ale to odpowiada za, składanie lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MisilYE napisał:

Ja gdzieś czytałem  o takiej funkcji tylko muszę pogrzebać w pamięci

Te wszystkie dodatkowe moduły dokładane mają takie funkcje.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotelu kierowcy zastosowano pneumatyczne podparcie kręgów lędźwiowych, sterowane w czterech kierunkach, co również jest nowością w ofercie Nissana na Europę. Funkcja ta pozwala idealnie ustawić fotel bez względu na posturę kierowcy, zwiększając tym samym jego komfort i ograniczając zmęczenie. Dodano także funkcję pamięci dwóch ustawień fotela kierowcy i lusterek bocznych. Jest ona obsługiwana przyciskami w dolnej części wykończenia fotela.

Może zmiana położenia przełącznika lusterek coś pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wieczorem wrzucić wsteczny i jak opadną to podniosę je do góry i nacisne pamięć przy fotelu. Może zapamięta ze nie mają się opuszczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem te lusterka. Działają razem z pamięcią foteli. Załączyłem zapłon i wrzuciłem wsteczny. Gdy lusterka się opuściły to podnioslem je przyciskami i nadusilem jeden z przycisków do zapamiętania fotela (tak jak się zapamiętuje fotel). Po ponownym włączeniu wstecznego lusterka już się nie opuszczają. Sukces. 

Podejrzewam że to działa też w drugą stronę (jednak nie próbowałem tego żeby znowu się coś nie przestawiło). Jak ktoś chce żeby po włączeniu wstecznego lusterka się opuszczały to na włączonym zapłonie i wrzuconym wstecznym opuścić na dół lusterka i zapamiętać przyciskiem przy fotelu. Można chyba też w ten sposób ustawić żeby tylko jedno lusterko się opuszczalo np prawe. Tak mi się wydaje ale nie przetestowałem. Powinno dzialac. 

Mam nadzieję że komuś pomogłem. Pozdrawiam

Edytowane przez waldusrelax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa funkcja. Nie ukrywam, że chciałbym to mieć w swoim QQ. Kamery 360 kamerami, ale jednak bardziej ufam lusterkom. A przy parkowaniu tyłem przydałoby się lekkie obniżenie tychże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten temat, mam tą funkcję w moim qq i bardzo mnie to denerwuje gdy wyjeżdżam przez wąską bramę i muszę je podnosić(też bardziej ufam lusterkom). Napisz jaką masz skrzynię, ja mam automat i próbowałem zmienić ustawienia pamięci fotela ale mogę to zrobić tylko gdy skrzynia jest na "P".  Jak wrzucam R wyłącza się możliwość zapisu pamięci ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  manuala. To musisz robić tylko na włączonym zapłonie. Silnik ma być zgaszony tylko zapłon włączony. Zrobiłem tak po kolei:

1. Wsiadłem do auta

2. Włączyłem zapłon (sam zapłon) 

3. Wrzuciłem wsteczny - lusterka opadły 

4. Podniosłem lusterka przyciskami (cały czas zalaczony wsteczny) 

5. Ruszyłem fotelem trochę w przód trochę w tył (żeby zmienił pozycje inaczej nie zadziała zapamiętywanie)

6. Przytrzymalem sekundę SET  a potem krótko 1

7. Pikło i już było gotowe. Lusterka po wbiciu wstecznego nie opadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie, tak jak pisałem wyżej, jak włączę wsteczny przycisk SET jest nieaktywny. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie wystarczy wyłączyc tę funkcje przyciskiem na drzwiach kierowcy od zmiany ustawien lusterka prawego i lewego. Zostaw ten przycisk w pozycji środkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji napisane jest 
aby wyłączyć funkcję opadania lustere należy przełącznik wyboru lusterka ustawić w położeniu środkowym
 



 

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ależ to banalnie proste rozwiązanie. Chyba muszę zainwestować w instrukcję w języku polskim. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam u mnie ustawienie przycisku wyboru lusterka w pozycji środkowej, powoduje że lusterka po włączeniu biegu wstecznego nie opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odswiezam temat. W manualu też działa w ten sposób że po ustawieniu przycisku wyboru lusterka na środek przestaja opadac po wrzuceniu wstecznego. Jak przestawi się na lewe lub prawe lusterko to opadają. Przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...