Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd przepustnicy P1122 bo wymianie świec.


tybysh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Sprawa nie jest pilna ale ciekaw jestem co powiecie ciekawego na temat mojego problemu. Auto to Nissan Note 1.6 z 2006 r.

Dwa lata temu zleciłem serwisowi (nie ASO, auto serwisuje w znanej sieciówce na B) profilaktyczną wymianę świec, przy okazji profilaktyczne czyszczenie przepustnicy i jej adaptację. 

Serwis nie potrafił zrobić adaptacji, po 3 dniach udało im się to zrobić i oddali auto. 

Od tamtej profilaktycznej operacji (nie wiedziałem ile już mają nalatane świece a wyczytałem, że jak już się je wymienia to warto przy okazji pokusić się o wyczyszczenie przepustnicy) raz na jakiś czas (nie wiem, co 1-2 tysiące kilometrów) wyskakuje mi check engine P1122 Throttle Position (TP) Sensor Circuit Intermittent Low Voltage

Auto nie traci mocy, jeździ normalnie więc po prostu kasuję błąd i mam spokój na kilka miesięcy. 

Czy serwis coś mógł skopać z przepustnicą? Low Voltage sugeruje, że chyba coś nie tak jest z elektryką, może jakieś styki są zaśniedziałe? Może błąd wywala z powodu lekko rozładowanego akumulatora? Robię odcinki 2-3km więc nie ma się jak podładować, aku Yuasa, ma 2 lata. 

Macie jakieś przemyślenia? Generalnie mi to nie przeszkadza ale za rok czy dwa chciałbym sprzedać auto bez konieczności tłumaczenia, że czasem wyskakuje błąd silnika:) 

Z góry dzięki za dyskusję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę, ale zalecenia elektryków samochodowych  są takie że nie należy pochopnie dokonywać wymiany lub rozbiórki przepustnicy (błąd P1122).  Prawdopodobnie ten serwis nie za bardzo umiał przeprowadzić czyszczenie i adaptacje przepustnicy w twoim notku. Musisz poszukać dobrego elektryka który tym się zajmuje i zrobi prawidłową adaptację programem CONSULT II. Gdybyś zechciał sam to daje filmik wprawdzie z mikry ale może adaptacja podobnie przebiega.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty mi nie wariują, spalanie niskie, nie szarpie, nie dymi tylko raz na jakiś czas walnie błędem.

Teraz sobie zapisałem przy jakim przebiegu wywaliło błąd, poczekam jeszcze na dwa kolejne check engine i będę wiedział co ile je wywala, chyba że powoduje je jakiś czynnik losowy. Następnie zrobię sam adaptację przepustnicy i jak przez dłuższy czas nic się nie będzie działo to będę wiedział w czym był problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...