Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce Navara


astol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Pytanie do specjalistów od Navary,czy da się zamontować większe tarcze hamulcowe, może ktoś już robił coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo chętnie i ja się dowiem :) w swojej mam te mniejsze i niby można te z 17cali wsadzić. ale może da się jeszcze większe?

z innego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Nie myślałem o hamulcach z innego auta,tylko z patha lub frontiera.Auta te mają silniki o większej pojemności i większe hamulce.Srednica tarczy to ,o ile dobrze pamiętam,320 mam.Ja mam tarcze 298 mm.

Chyba będzie trzeba samemu sobie z tym poradzić, jutro zabieram się za sprawdzanie jak to będzie pasowało i czy będzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie, tarcza, jarzmo. zacisk chyba tez drugi, bo kiedyś przez pomyłkę kupiłem klocki do kół 17 i nie pasowały, więc wnoszę ze pewnie zacisk 16 i 17 jest rożny

Edytowane przez papa_bizkit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Długo to trwało z braku czasu,ale zamontowałem tarcze z przodu 320 mm.

Hamuje lepiej.Teraz myślę jak wsadzić tarcze do tyłu 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zmienić , żeby założyć większe tarcze?  Wiadomo zaciski, jarzma.  Czy zaciski pasują w otwory?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak jest. Jestem też po wymianie. Kupiłem tarcze 320 nowe. Klocki wiadomo. Zacisk plus jarzmo używane, ale odchamiłem, pomalowałem itd. Wyglądają i działają extra. Jak ktoś szuka zacisków to koniecznie z jarzmami. Uważam że trzeba dokupić zestaw naprawczy kompletny bo zapewne tłoczki będą miały wżery. Ciężko mi było je włożyć na miejsce a reszta prosta. Do odkręcenia jest 6 śrub koła, śrubka do wężyka i dwie śruby jarzma. Prosta robota jak pierd... u mnie był jeszcze dystans to plus 6 śrub. Skręcić, odpowietrzyć ( najlepiej w dwie osoby, mi moja ośmiolatka pomagała cisnąć hamulec :) ). Teraz nawet wyglądają te koła przednie :) 

 

Jakby ktoś potrzebował zaciski i jarzma pod koła 16 to chętnie się pozbędę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...