Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P12 1.8 - Brak mocy


barniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Primere P12 1.8, która totalnie stracila moc. Wjechanie pod górke z małej prędkości początkowej to wdrapywanie się prędkościa 20km/h. Na prostej jakoś się jeszcze rozpędzi do tych 70-80 ale strassznie długo. Spalanie jest ogromne, komputer pokazuje 25/100. No i faktycznie duzo paliwa bierze. Z rana pod autem jest jakaś plama, wyglada na olej? Bo płyn chlodzący jest ciagle na tym samym poziomie, a auto bierze duuużo oleju, jak wciskam gaz to dymi na początku na biało, a płyn chłodzący w zbiorniczku po dłuższej jezdzie "gotował" się?  Na biegu jałowym wciskając gaz do oporu obroty nie dochodzą do 4000 (coś odcina jakby). Podczas jazdy gdy przykładowo jade na 3 biegu i osiągne już predkosc ok. 40 km/h auto juz nie nabiera predkosci (tak jakby przy jakiś obrotach coś odcinało) tylko zaczyna szarpać i trzeba wrzucić 4.

Pierwsze co pomysłałem to uszczelka pod głowica. Kupiłem tester na allegro i nie wiem czy jest on wiarygodny. ( https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/11862321-7b6c-11eb-aafd-b1be4ea3bfc3 ). Podczas testu, wlany płyn reakcyjny z testera nie zmienił koloru - czyli wychodzi na to, że CO2 nie dostaje się do płynu chłodzącego? Dodam, że pod korkiem olejowym jak i korkiem od płynu chłodzącego nie ma żadnej mazi, szlamu czy czegoś podobnego.

Czy ktoś testował takie "testery"? Czy może ktoś potrafi wskazać inna diagnoze co moze być nie tak z autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz przepywkę, warto sprawdzić ciśnienie na cylindrach, lambadę (2 jak masz 2 bani)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, DINO napisał:

zmierz przepywkę, warto sprawdzić ciśnienie na cylindrach, lambadę (2 jak masz 2 bani)

A co powiesz o tym testerze uszczelki? Czy jest on wiarygodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, pisałeś coś o bulgotaniu czyli wskazywało by na UPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DINO napisał:

nie wiem, pisałeś coś o bulgotaniu czyli wskazywało by na UPG

No własnie, ale podczas gdy podłaczyłem ten tester, ktory ma wykrywać obecność CO2 w płynie - to nic nie wykazało. Czy brakiem mazi, szlamu pod korkami oleju i płynu też może się objawiać uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...