Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż kamery cofania - Nissan Juke 2012


tomaszq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kupiłem Juka z radiem 25915bh20b (z tego co udało mi się ustalić to jest chyba Connect 1?) i chciałbym do niego podłączyć kamerę cofania. Znalazłem sporo różnych wątków ze sporą ilością różnych informacji, jednak znaczna większość dotyczy podłączania kamerek do aftermarketowych jednostek, ja chciałbym zostać przy oryginalnym ekranie. Wiem już, że górna część tego białego złącza dotyczy właśnie kamerki, nie mogę nijak jednak znaleźć albo gotowej kostki albo chociaż schematu gdzie z czym powinienem się wpiąć. 

Wiem też że ori kamery są zasilane 6v, a różne uniwersalne są zasilane 12v - dla mnie to w sumie bez znaczenia, zamiennik sobie zasilę ze światła wstecznego najwyżej, tylko pytanie o podłączenie samego sygnału tak, aby na radiu wyświetlał się obraz z kamerki. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak takie podłączenie powinno wyglądać?

EDYCJA: Po wrzuceniu postu znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/zlacze-do-monitorow-nissan-connect-1-2-3-generacji-7462195910

Wydaje mi się, że taka jedna kostka powinna załatwić wszystkie moje problemy, wpis jednak zostawię, a nuż ktoś na niego trafi z google. W razie gdyby oferta zniknęła, numer kostki to 24036BG00A.

Dziękuję bardzo

obraz_2021-03-29_075940.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety temat kamery powrócił, napotkałem drobne komplikacje.

Kupiłem kostkę/przejściówkę, kupiłem kamerę. W kostce jest wejście 12V po wstecznym, jak podam tam 12v np. z zapalniczki to ekran robi się czarny, czyli ekran działa i kamerę obsługuje.

Pytanie numer 1, skąd wziąć te 12V? Zakładam że jest gdzieś w fabrycznej wiązce do radia, ale nie mogę nigdzie znaleźć schematu do tej kostki. Jeśli nie ma to poprowadzę sobie od świateł wstecznego, ale wolałbym znaleźć połączenie za radiem. Czytałem coś o ucięciu jakiejś masy, która jest w tej fabrycznej wiązce, ale jak wyżej - nie mogę zlokalizować schematu.

Pytanie numer 2, zasilanie kamery. Mam w tym adapterze wyjście 6V na fabryczną kamerę. Podłączyć przez to wyjście przez przetwornicę 6v-12v czy podłączyć po prostu do świateł wstecznych? A może to powinno być zasilane po zapłonie?

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...