Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gaśnie podczas jazdy


MaciekT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie potrzebuję pomocy. X z 2003 roku, 2.0 benzyna + gaz. podczas jazdy zgaśnie, ale podejmie prace (czuć jakby po zmianie biegu na niższy, coś jak hamowanie silnikiem). Znika wskazanie obrotomierza, czasem (nie zawsze) zapali się czekengine, jest wtedy mułowaty, lekko mogę dodać gazu ale jeśli mocniej to nie reaguje. Jesli akurat stoję np. w korku to zgaśnie całkiem, problem z odpaleniem, dopiero po kilku - kilkunastu próbach zaskoczy. Po kilku minutach wskoczy wskazanie obrotomierza, znika czekengine i silnik "ożyje". Instalacja gazowa sprawdzona, ok. Podpięcie pod komputer nie pokazuje błędów. Problem występuje zarówno na LPG jak i na benzynie. Ktoś ma pomysł? bo mechanicy rozkładająręce... proponują szukać metodą eliminacji kolejnych elementów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy tych objawach szukał bym w elektryce, sprawdź podpięte masy połączenia bezpieczników, połączenia przy kluczyku i tym podobne

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy miałem w benzyniaku bardzie współczesnym z instalacją LPG. Przyczyną była cewka wysokiego napięcia. Gubiła iskrę i komputer odczytywał to jako usterkę. Po wymianie, problem się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał takie objawy w mojej primerce to postąpił bym tak: przy kolejnym problemie w momencie gdy wyskoczy check engine wymusiłbym wymruganie kodów błędów przez tą kontrolkę. Opis jak to zrobić znajdziesz np.na YT. Później rozczytałbym te kody i wtedy zasięgnął porady jak ja usunąć. Myślę że tak byłoby najszybciej.

Także podziałaj i daj znać co wymrugałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...