Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie najlepsze opony?


Spaker87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.planuje wymienić opony na nowe w w moim żuczku,chciałbym się poradzić jakie preferujecie i z jakimi macie najlepsze doświadczenia.teraz mam miszelinki 225/45 r18 91w.z gory dzieki za pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na wielu gumkach,ale od kilku lat zawierzyłem miśkom....Michelin Primacy 3 lub 4,obecnie używam wersji 4 jest super cicho od kół i parametry trakcyjne też mają świetne,sprawdzone w użyciu!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Bridgestone wprowadził nowy model, Potenza Sport, który pozamiatał Michelin PS4. W styczniu kupowałem do Mazdy MX5 opony Hankook Ventus Evo3 K127 i mogę je śmiało polecić, jakość jak Goodyear Eagle Assimetric 5, a cena niższa i wieczysta gwarancja.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monkahead...z czym pozamiatał??? :D

Porównamy? decybele P4--68db

potenza-----72db,ponad 100% więcej głośności

Współczynnik oporów(oszczędność paliwa) P4 ---B

                                                                 potenza---- E nisko,dość...

jedynie w trzymaniu na mokrym są równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monkahead...z czym pozamiatał???
Porównamy? decybele P4--68db
potenza-----72db,ponad 100% więcej głośności
Współczynnik oporów(oszczędność paliwa) P4 ---B
                                                                 potenza---- E nisko,dość...
jedynie w trzymaniu na mokrym są równo.
Uwielbiam taką polemikę

Ano w tym pozamiatał, wyniki poniżej. Pamiętaj że w tych testach oponą referencyjną jest Pilot Sport 4S, a nie 4, czyli opona wyżej pozycjonowana, typu Ultra Ultra High Performance UUHP.

https://www.tyrereviews.com/Article/2021-UUHP-Summer-Tyre-Test.htm

http://colesa.ru/test/67320

I jeszcze testy z toru, od ludzi którzy faktycznie wykorzystują potencjał opon UUHP, bo inaczej nie ma szans urwać kilku sekund z przejazdu po torze.



Dla kogoś kto jeździ QQ, faktycznie istotna może być głośność oraz spalanie ale bez urazy, nie jesteś klientem docelowym dla opon klasy UHP czy UUHP, gdzie liczy się jak opona klei do asfaltu oraz sztywność ścianki bocznej, która przekłada się na prowadzenie oraz czasy na torze. Cały czas przypominam że piszemy o drogowej oponie sportowej UUHP.

Rozumiem że jesteś zadowolony z PS4 ale używasz może 40% ich potencjału, dają Ci natomiast duży margines bezpieczeństwa, bo nie ma opcji żebyś autem typu QQ wykorzystał ich pełny potencjał. Równie dobrze możesz kupić GY Eagle F1 A5 i nie zauważysz różnicy, poza ceną, wynosząca 25% mniej.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
7 godzin temu, monkahead napisał:

I jeszcze testy z toru, od ludzi którzy faktycznie wykorzystują potencjał opon UUHP, bo inaczej nie ma szans urwać kilku sekund z przejazdu po torze.

Chyba się kolego ciut pogubiłeś. Kolega na wstępie prosił o sugestie opon do Żuczka z silnikiem 1,2 , a nie do Ferrari :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się kolego ciut pogubiłeś. Kolega na wstępie prosił o sugestie opon do Żuczka z silnikiem 1,2 , a nie do Ferrari
No nie za bardzo skoro w poście #1 pisze, że ma Michelin 225/45 r18 91w, a to i rozmiar i opona sportowa. Polecana była również Michelin, tylko szkoda ze jedynie na bazie danych z etykiety, bo to trochę mało, co wykazałem w wynikach z testów.

Ale faktycznie, PS4 w QQ 1.2 to strata pieniędzy, wystarczy Firestone Roadhawk po 1700zl za komplet 18tek.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...