Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konserwacja podwozia - czy już teraz czy jeszcze poczekać


darek505
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie czy to co dojrzałem od dołu mojego samochodu to coś czego mam się już teraz obawiać czy można jeszcze jeździć ?

Jaki racjonalnie może być koszt zabezpieczenia podwozia naszych aut. 

Samochód to #t32 jednak z rynku amerykańskiego czyli tamtejszy Rogue.

 

img_20210405_092356.jpg

img_20210405_091607.jpg

img_20210405_092353.jpg

img_20210405_092402.jpg

img_20210405_091327.jpg

img_20210405_091305.jpg

img_20210405_091227.jpg

img_20210405_092358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zwlekac, dzialac!
koszt zalezy od wykonawcy i zastosowanych srodkow, w moim miescie u profi
wykonawcy gdzie podwozie jest myte, suszone a ewentualne ogniska rdzy
zakonserwowane inhibitorem, przed polozeniem wlasciwej wartwy zabezpieczenia
(Valvoline Tectyl), kosztuje c. 800 PLN, niestety firma nie okleja miejsc ktore nalezaloby
zabezpieczyc i nalezy sie liczyc z pobrudzeniem Tectylem niektorych elementow podwozia : /

jest jeszcze technologia 'Rust Check' albo 'Rust Stop', polegajaca na naniesieniu na podwozie
i profile zamkniete preparatu olejowego, ktora powinna byc odnowiona co 2 lata,
telefonowalem jakis czas temu o firmy zajmujacej sie ta usluga i cena wynosila 600 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj postanowiłem wymienić sobie olej (już po gwarancji) i obejrzałem swojego X'a "od spodu"- rocznik 2017 - generalnie OK, ale to co było pod osłona silnika od spodu mocno mnie podłamało...

wziąłem szczotkę drucianą, oczyściłem, a na koniec spryskałem preparatem do zabezpieczania podwozi (kupiłem taki w sprayu) - mam nadzieje, że na jakiś czas wystarczy.

W Twoim przypadku pewnie sa 2 opcje:

- pełna - jakiś fachowy serwis

- uproszczona - zrobisz to co ja (ale nie wiem czy aktywne elementy - bo widzę, że pokazujesz zdjęcia wału - też można tym potraktować)

opcja "jeździć i obserwować" jest chyba najgorsza...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podłoga jest ok. To inne elementy wymienne korodują. Można to zabezpieczać czy wymieniać jak się rozpadną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie panikujcie. Czy ktoś miał auto ściągane z Danii ? Tam jest inna zasada i norma zimowych warunków. Na umór leją solankę nie sól i piasek .Córka ma Swifta od nich i tam kazda śrubka każda nakrętka ma ślad soli nalotu . Nawet nie rudej tylko sól.. Byłem przerażony widząc to. Ale wracając. Który z nas zagląda pod spód. Jedynie wymiana kół i wtedy gdy naprawiają coś pod spodem na podnośniku. To nie lakier i woskowanie, Tylko baza na przyjmowanie wszelkich kamieni i chemii .. wszyscy  mają  coś takiego zwłaszcza na wydechu .dlaczego ? Każdy sobie odpowie. Ruda lubi Nissany prawda  , Ale spód nie ma wyznacznika firmy Bo spód jest po prostu inny Apropo jest film, to była firma z D  na M. Tam jeszcze gorzej to wyglądało  i to było auto 2 letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że jak coś nie musi korodować, to niech nie koroduje - za parę PLNów można kupić w sprayu środek do zabezpieczeń podwozi i dłużej cieszyć się elementami podwozia. jazda "do wymiany" też raczej odpada - bo można jej nie przeżyć (ale to dość długo by trzeba nie wymieniać, żeby wahacz rdza przeżarła)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, czy ktoś robił może konserwacje podwozia w serwisie na Dobrego Pasterza 8 w Krakowie albo może polecić jakiś serwis?
Jakich preparatów najlepiej użyć do konserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ogólnie Japończycy (toyota, mazda, Nissan) nie za bardzo lubią ocynkowaną blachę i uważają, że można blachę zabezpieczyć przed korozją inaczej. Nie zawsze się to sprawdza, szczególnie w kontakcie z solą. Jednak bym nie panikował. Jak korozja jest powierzchowna i nie dotyczy podłogi czy podłużnic to nic strasznego nie powinno się wydarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2021 o 07:38, sebol_s napisał:

Witam,

Jestem tu nowy do zakupu Nissana dopiero się przymierzam.

Rozwińcie proszę myśl "ruda lubi Nissana".

Ma nieocynkowaną blachę, kiepski lakier?

miałem 5 lat QQ i zero rdzy. Teraz X-a i też zero rdzy..... Moich nie lubi ruda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...