Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płukanka do silnika


ramirez8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przed płukana polecam sprawdzić ciśnienie na cylindrach wcześniej. i po płukance tak samo żeby zobaczyć czy dała jakiś efekt. Ale na super efekt przy płukance za 5.99 nie ma co liczyć trzeba kupic dobrą. Głównie pomaga jak są zapieczone pierścienie jakiś tam nagar. Silnika nie wyremontuje. Tylko cały proces wiąże się z wymianą oleju również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko się martwię oto czy ten rozmuszczony nagar nie zatka jakiegoś kanaliku olejowego, silnik w moim murano ma już troszku najchane a myślę o płukankce bo jak wymianie a były świecie to machanik mówił o sporym nagarze to pomyślałem że przepłukam go takim specyfikem by go troszku odświeżyć od środka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Liqui Moly albo TopTec2000, wlewasz, odpalasz silnik na 15 min, zostawiasz na biegu jałowym. Zlewasz olej, wymieniasz filtr, wlewasz nowy olej i gotowe. Nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem kupić coś z tego ok dzięki za rady jak zrobię to dam znać o efekcie tyle że bez sprawdzenia kompresji bo nie posiadam sprzętu 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo często stosuje, generalnie co 2 zmiana oleju, silnik bardzo czyściutki mam. Najlepsze efekty to wlać do cylindrów na nockę i potem odessać,  ale wiadomo w VQ35 za dużo roboty z 2 blokiem cylindrów. Chyba  ze przy okazji jak świeczki zmieniamy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Silnik wypłukałem liqui Molly barwa oleju na białym papierze bardzo ciemny brąz na dnie naczynia do którego zlewałem olej ciemne drobinki nagaru .obecny olej po przejechaniu 250 km na bagnecie kolor jak nowy 😝Pojeżdżę i będę obserwował (szkoda że fotek nie zrobiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podepnę się pod wątek choć to nie Murano. Płukankę dzisiaj zrobiłem i wymieniłem olej ale pewnie jak to w dizelku olej na bagnecie nawet po zmianie tylko lekko zmienił się na jaśniejszy i tyle. Po rozcięciu filtra oleju i na dnie wanny ze starym olejem- inspekcji doszukałem się delikatnego szlamu ale i silnik za młody - 108k km najechane żeby nie wiadomo co tam było.  

Dlaczego się na płukankę zdecydowałem?

po serwisowaniu w Aso gdzie olej zmieniali  co 15k km (tak przeglądy wypadały) zrobiłem głupotę/błąd i przy 22k km od wymiany oleju zobaczyłem komunikat braku oleju (zbyt mocno wziąłem sobie do serca zalecenia producenta - co 30k km zmieniaj olej).

Dotarłem do tematów płukanek (m.in Profesora Krisa lub Micha z YT), czy, kiedy i dlaczego warto robić.

Zamierzam regularnie płukać co wymianę lub co drugą wymianę oleju silnik.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...