Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.33 ile oleju?


fan_japan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałem  się dowiedziec czy bańka 5l wystarczy na 1 wymianę oleju. W instrukcji jest napisane że przy wymianie oleju z filtrem wchodzi 5.4l do układu.  Wole mieć w 3/4 wysokości między kreska niż ponad max co często się zdarza po wymianie w ASO.

Czy warto kupić własny filtr oleju czy jednak zdać się na ASO?

Jakie koszty poniesliscie za 1 przegląd przy tym silniku przy scenariuszu ze olej i filtry pow/kabina własne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zakupiłem  5W30 TOTAL QUARTZ INEO MDC -  6 litrów – 194 zł

Pozostały asortyment  w ASO:

filtr oleju-  48 zł, podkładka - 11 zł, usługa 129 zł.

Razem wyszło niecałe 400 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Varicella
W dniu 25.05.2021 o 21:04, Kruku1981 napisał:

5l wystarczy ,wymieniałem 2x w qq 1.3 160 km i 5 l wystarczy pod max na bagnecie .

w QQ starczy,,, skąd wiesz że w X-trialu starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 09:28, romeks napisał:

Pozostały asortyment  w ASO:
filtr oleju-  48 zł, podkładka - 11 zł, usługa 129 zł.

w Intercarsie podkladka kosztuje 80 groszy

W dniu 25.05.2021 o 21:04, Kruku1981 napisał:

5l wystarczy ,wymieniałem 2x w qq 1.3 160 km i 5 l wystarczy pod max na bagnecie .

w ASO moga nie chciec autoryzowac uzupelnienia iloscia ktorej nie przewiduje instrukcja obslugi

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 21:28, Varicella napisał:

w QQ starczy,,, skąd wiesz że w X-trialu starczy?

To te same silniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo szału idzie dostać z tymi olejami, do QQ 1.3 2019 r który pasuje lepiej?
1 -  TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W-30, czy 
2  - TOTAL QUARTZ INEO MDC 5W30 ???

A druga sprawa jakie graty potrzebne na drugi przegląd
- olej, filtr oleju
- filtr powietrza, kabinowy
- ..... ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być ACEA C3. A firma ?

Ważne żeby nie była podróba. Dowolna.

Na przegląd w ASO nie musisz nic kupować, ale olej jednak warto kupić samemu u pewnego dostawcy.

W ASO wleją oczywiście dobry, niemniej .......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie muszę, ale jak wiadomo chcemy troszkę przyoszczędzić na tych złotych częściach od Nissana 😉 dlatego pytam co na drugim przeglądzie wymieniają bo chciałem sam zakupić. 

Natomiast o olej pytałem w odniesieniu do tych dwóch co podałem. Jeden spełnia niorme C3 drugi zarówno C2 i C3. Stąd mój dylemat który z tych dwóch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam , a ja dołączam się do pytania i ze swojej strony chciałbym zadać inne ?

W Łodzi za pierwszy przegląd powiedzieli 940 zł netto ich materiały , czy znacie w okolicach Łodzi jakiś inny serwis polecany rzez was oczywiście ASO ? Bo coś ta Łódź mi przy droga .

Olej zakupię własny , filtr kabinowy też ale filtr oleju i podkładka z ich strony , tylko pytanie co bzie jak padnie silnik na moim oleju ? Czy ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację ?

Mam obecnie przejechane 7000 km , i tak się zastanawiam czy nie poprosić o te zużyte/wymienione części z serwisu jak już będzie po Wymianie ?

Wiem że jest tu kilku kolegów z Łodzi , także chętnie poczytam co Wy na to , jakie macie opinie o Łódzkim ASO ? Ewentualnie gdzie serwisujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.11.2021 o 16:33, katazipen napisał:

Witam , a ja dołączam się do pytania i ze swojej strony chciałbym zadać inne ?

W Łodzi za pierwszy przegląd powiedzieli 940 zł netto ich materiały , czy znacie w okolicach Łodzi jakiś inny serwis polecany rzez was oczywiście ASO ? Bo coś ta Łódź mi przy droga .

Olej zakupię własny , filtr kabinowy też ale filtr oleju i podkładka z ich strony , tylko pytanie co bzie jak padnie silnik na moim oleju ? Czy ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację ?

Mam obecnie przejechane 7000 km , i tak się zastanawiam czy nie poprosić o te zużyte/wymienione części z serwisu jak już będzie po Wymianie ?

Wiem że jest tu kilku kolegów z Łodzi , także chętnie poczytam co Wy na to , jakie macie opinie o Łódzkim ASO ? Ewentualnie gdzie serwisujecie ?

Witam, 

Też jestem z Łodzi, stoję właśnie przed dylematem wymiany oleju po 3 tys. (rekomendował handlowiec przy odbiorze auta).

Które ASO, albo gdzie polecacie wymianę oleju w Łodzi. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na koniec miesiąca przegląd po dwóch latach i już sam nie wiem jaki Olej kupić. 

Dzisiaj powiedzieli ze przegląd z ich materiałami to 1400zl Olej, filtry,  podkładka pod korek od miski i płyn hamulcowy.

Na porotokole wydania przy pierwszym przegladzie wpisany jest Olej shell helix 5w30  ar-l ultra profesional dpf C4.

No i teraz się zastanawiam kupić taki czy inny?

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak ja zalałem Brytyjskiego MILLERS EE Performance C3 5w30 504/507 5L , silnik pracuje ciszej , to na 100% , można dać swój olej bez problemów , ja dałem też lepszy filtr kabinowy  i wyszło 650 zł . plus moje części , olej i filtr kabinowy . a pewno bierz u nich Olej oleju nie kupuj sam , ale to za długo opowiadać ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana oleju i filtra trzy tygodnie po zakupie (przy przebiegu 1 500 km).
Druga wymiana oleju w ostatni poniedziałek po kolejnych 8 miesiącach (przy przebiegu 13 500).
Każdorazowo wchodziło 5L Shell 5W30.
Gdyby kto pytał ile liczy ASO, wycinek z ostatniej faktury zamieszczam poniżej.
Od nowego roku robocizna zauważalnie poszła w górę (wcześniej 237,50 obecnie 332,50 za roboczogodzinę)

obraz.thumb.png.d031d78888de40d08612ae8bbe1534d0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No więc dzisiaj miałem przegląd po dwóch latach i okazało się że wchodzi 5.5 litra oleju, miałem tylko 5 litrów więc 0.5 policzyli sobie po fajnej cenie.

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...