Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

t32 '15r Automatyczne Światła


dodomela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w poprzednich samochodach miałem tak, że po 3-ch cyklach pracy wycieraczek (nie istotne czy w automacie czy włączone ręcznie), światła DRL przełączały się na mijania.

Strasznie mnie drażni i mi tego brakuje w t32. Czy to się gdzieś zmienia w opcjach? Włącza jakąś kombinacją kopnięć?

Przeglądam menu i tam jest tylko opcja kiedy mają się DRL włączać... jak to menu rozumieć? wcześniej to znaczy kiedy? jak się zmienia noc/dzień czy dzień/noc? nie znalazłem opcji na .... chmy... pogorszone warunki?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dodomela napisał:

Cześć,

w poprzednich samochodach miałem tak, że po 3-ch cyklach pracy wycieraczek (nie istotne czy w automacie czy włączone ręcznie), światła DRL przełączały się na mijania.

Strasznie mnie drażni i mi tego brakuje w t32. Czy to się gdzieś zmienia w opcjach? Włącza jakąś kombinacją kopnięć?

Przeglądam menu i tam jest tylko opcja kiedy mają się DRL włączać... jak to menu rozumieć? wcześniej to znaczy kiedy? jak się zmienia noc/dzień czy dzień/noc? nie znalazłem opcji na .... chmy... pogorszone warunki?

 

Pozdr.

E no nie przesadzaj... to tylko Nissan, oni są jeszcze 10 lat przed takimi rozwiązaniami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dodomela napisał:

w poprzednich samochodach miałem tak, że po 3-ch cyklach pracy wycieraczek (nie istotne czy w automacie czy włączone ręcznie), światła DRL przełączały się na mijania.

 

54 minuty temu, wuk napisał:

E no nie przesadzaj... to tylko Nissan, oni są jeszcze 10 lat przed takimi rozwiązaniami 😉

Bez jaj. Może to właśnie inni są 10 lat za Nissanem w tej materii.
Niby dlaczego po użyciu wycieraczek przy eleganckiej pogodzie tylko po to by zmyć robale z szyby, miałyby się  DRL przełączać na światła mijania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW ma tak, że jak zadziała czujnik deszczu to przełącza z dziennych na mijani. Można to chyba wyłączyć w ustawieniach samochodu. 
Moim zdaniem powinno być obowiązkowym wyposażeniem bo masa ludzi w deszczu jeździ na dziennych i z tyłu maja ciemność. Czujnik zmierzch często reaguje dużo później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andrzej G napisał:

 

Bez jaj. Może to właśnie inni są 10 lat za Nissanem w tej materii.
Niby dlaczego po użyciu wycieraczek przy eleganckiej pogodzie tylko po to by zmyć robale z szyby, miałyby się  DRL przełączać na światła mijania ?

no właśnie. podczas czyszczenia z robali, przy ładnej pogodzie, się nie przełączały :)

4 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Tak z ciekawości. Co to były za samochody?

VAG i PSA, z naciskiem na PSA

3 godziny temu, Emjot napisał:

VW ma tak, że jak zadziała czujnik deszczu to przełącza z dziennych na mijani. Można to chyba wyłączyć w ustawieniach samochodu. 
Moim zdaniem powinno być obowiązkowym wyposażeniem bo masa ludzi w deszczu jeździ na dziennych i z tyłu maja ciemność. Czujnik zmierzch często reaguje dużo później. 

właśnie dlatego pytam, że może czegoś tam nie rozumuje z menu, bo już chyba z 15 lat temu miałem taki fjuczer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Emjot napisał:

VW ma tak, że jak zadziała czujnik deszczu to przełącza z dziennych na mijani. Można to chyba wyłączyć w ustawieniach samochodu. 
Moim zdaniem powinno być obowiązkowym wyposażeniem bo masa ludzi w deszczu jeździ na dziennych i z tyłu maja ciemność. Czujnik zmierzch często reaguje dużo później. 

z instrukcji:

"Pozycja AUTO..

Reflektory włączają się automatycznie po zmroku i podczas deszczu (gdy wycieraczka szyby przedniej działa w sposób ciągły)"

Wydaje się to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pulsarze jak wycieraczki zaczynają machać ciągle to się włączają mijania. Poza tym chyba są trzy poziomy ustawienia auto świateł. Wczesne, późne i standard. Jak się ustawi wczesne to już przy ciemnej chmurze i lekkim deszczu się przełącza. Z resztą przy krótrzym dniu jesienią jak jeszcze są liście na drzewach dyskoteke mi robi. Wjadę pod drzewo przełącza na mijania, wyjade spod drzewa przeĺącza na dzienne. Już w innym wątku kiedyś pisałem, że tryb auto całkiem dobrze działa w Nissanach, a w tych chwalonych tu przez niektórych VW auto działa z opóźnieniem (może kwestia ustawień). Widzę to zwłaszcza w krótkich tunelach. Mi się zapala od razu na początku, a vw, w audi też w połowie tunelu, takiego 20-30 metrowego. Jak wyjadę to mi gaśnie gòra po 10 metrach, a w tamtych się jeszcze przez 10-20 metrów świeci. Widzę to m.in. po tym, że za jednym takim tunelem przy skręcie w prawo mi gaśnie przed przejściem dla pieszych, a tamtym sporo za. 

P.s. może ma to bardziej związek z zachmurzeniem i intensywnością deszczu niż pracą wycieraczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na auto ale to mój czujnik w głowie mówi robi się niebezpiecznie i przełączam na mijania :) Nie chcę aby mi ktoś zaparkował w du... bagażniku :) Zwłaszcza, że to bardzo groźne typy uderzeń dla człowieka i często kończące się poważnymi uszkodzeniami kręgosłupa i bardzo długa rehabilitacją. 

Na drodze najbardziej wkurza mnie, że masa "Januszy"  jeździ z dwoma lampkami od chińczyka za 5 zł, która nie spełniają żadnych norma a już na pewno nie można nazwać ich światłami DLR i jakoś ani Policji ani stacja diagnostycznym to nie przeszkadza. Fabryczne DLR to w nocy można na nich jechać od biedy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tzw. chińczyki to ja u niektórych zauważam dopiero z kilkunastu metrów w pogodny, słoneczny dzień. Z dalsza wyglądają jakby świateł zapomnieli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...