Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otwieranie klapy bagażnika - zamek do wymiany ?


daniel_socho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie.

Mam problem z otwieraniem klapy bagażnika. Czasem naciskając na mikrostyk w klapie bagażnika od razu się otwiera, są jednak dni kiedy muszę sporo pokombinować naciskając kilka razy ten przycisk żeby otworzyć klapę.
Problem jest również z zamykaniem, czasem zamknie się normalnie, czasem trzeba mieć wciśnięty ten mikrostyk żeby klapa się zamknęła i to dopiero za którymś razem.
QQ z 2011 roku.
Po naciśnięciu na mikrostyk słychać charakterystyczny głos zapadki w zamku, więc zakładam, że napięcie jest (odpada wersja przerwanej wiązki elektrycznej ?). Wymieniłem mimo wszystko mikrostyk na nowy, ponieważ guma na nim była już spękana i myślałem, że to jest powód. Po założeniu nowego nadal jest to samo.
Podejrzewam, więc, że zamek jest do wymiany. Zamek posiada awaryjne otwieranie od wewnątrz (biały przełącznik). Zauważyłem, że jeżeli chcę zamknąć klapę bez kombinowania to przy otwartej klapie muszę ten biały przełącznik przesunąć do skrajnego punktu.
Wymieniać zamek czy byście polecili coś jeszcze sprawdzić ?
 

 

20210416_205638.jpg

20210416_205815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli twierdzisz ,że mikrostyk jest w porządku to jest wina zamka.Tam wewnatrz jest zużyta sprężyna cofająca rygiel.Przerabiałem to dokładnie w Micrze /jest to samo/

Edytowane przez HOROWITZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, scanik napisał:

Te mikrostyk wymień 

On jest wymieniony. Przeczytaj proszę całość mojego posta.

11 godzin temu, HOROWITZ napisał:

jeżeli twierdzisz ,że mikrostyk jest w porządku to jest wina zamka.Tam wewnatrz jest zużyta sprężyna cofająca rygiel.Przerabiałem to dokładnie w Micrze /jest to samo/

Ok, jeżeli w zamku coś klika po naciśnięciu na mikrostyk to można przyjąć, że napięcie dochodzi do zamka i wiązka elektryczna jest ok ? Zamek to nie jest duży koszt, ale niepotrzebnie już wymieniłem mikrostyk.

 

Rygiel w zamku u Was porusza się po naciśnięciu na mikrostyk ? W jakim położeniu jest rygiel gdy klapa jest otwarta ?

rygiel.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikanie w zamku świadczy tylko o tym,że napięcie dochodzi do silniczka zamka.Nie ma pewności co z przkładnią ślimakową,sprężyną cofającą rygiel i z samym ryglem sie stało.Wszystkie trybY w zamku sa plastikowe a sprężyna lubi wyskoczyć i nie jest prawidlowo ułożona,Tutaj na foto masz zamek ze zdjętą górną pokrywką,żebyś wiedział o co chodzi.Jeśli będę dzisiaj miał na tyle czasu do zrobię foto zamka przd naciśnięciem mikrostyku i po

IMG_20210418_112937.jpg

Edytowane przez HOROWITZ
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, scanik napisał:

40 zl nowy zamek, jest to sens grzebać.. 

NIE MA SENSU.Ale nie oto tutaj chodzi.Warto znać zasade działania urządzenia ,żeby niepotrzebnie nie kupować innych współpracujacych części

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, daniel_socho napisał:

On jest wymieniony. Przeczytaj proszę całość mojego posta.

Ok, jeżeli w zamku coś klika po naciśnięciu na mikrostyk to można przyjąć, że napięcie dochodzi do zamka i wiązka elektryczna jest ok ? Zamek to nie jest duży koszt, ale niepotrzebnie już wymieniłem mikrostyk.

 

Rygiel w zamku u Was porusza się po naciśnięciu na mikrostyk ? W jakim położeniu jest rygiel gdy klapa jest otwarta ?

rygiel.PNG

c.d rygiel w zamku po naciśnięciu mikrostyku NIE porusza sięZawsze jest w tej pozycji co na foto.Słychać tylko kliknięcie,Możesz śmiało zrobić taki eksperyment-daj ręcznie /palcami lub śrubokretem rygiel do gory,wtedy on się zablokuje a nastepnie przyciśnij mikrostyk wtedy powinien zeskoczyc do pozycji wyjściowej jak na foto.Jeśli tak działa to jest ok

IMG_20210418_143903.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.04.2021 o 14:59, HOROWITZ napisał:

c.d rygiel w zamku po naciśnięciu mikrostyku NIE porusza sięZawsze jest w tej pozycji co na foto.Słychać tylko kliknięcie,Możesz śmiało zrobić taki eksperyment-daj ręcznie /palcami lub śrubokretem rygiel do gory,wtedy on się zablokuje a nastepnie przyciśnij mikrostyk wtedy powinien zeskoczyc do pozycji wyjściowej jak na foto.Jeśli tak działa to jest ok

IMG_20210418_143903.jpg

Sprawdziłem jak HOROWITZ napisał i  tylko raz na dziesięć razy rygiel odbił na starym zamku. Zakupiłem nowy (używany) zamek i jak ręką odjął.

Dziękuję za merytoryczną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie niestety chyba napięcie nie dochodzi do mikrostyku ( który sprawdzałem na ostro działa) sprawdzałem różowy kabel ( wydaje mi się ze to ten do mikrostyku) i nie ma tam napięcia przed gumka gdzie idą wszystkie przewody tez?? Może jest bezpiecznik od tego ?? Nie wiem już gdzie szukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
1 godzinę temu, anyuser131 napisał:

Jak otworzyć bagażnik jak słychać dźwięk po naciśnięciu przycisku, ale bagażnik nie chce się odryglować?

Trzeba wejsc do bagaznika od srodka i wtedy masz dostęp do rygla zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, anyuser131 napisał:

Jak otworzyć bagażnik jak słychać dźwięk po naciśnięciu przycisku, ale bagażnik nie chce się odryglować?

 

odblokowanie zamka(1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebuje pomocy ; 

Jak mam otworzyc baganik tj. klape bagaznika jesli na gumie mikro styku nie ma zadnej reakcji pradowej ... gdzie mam szukac ... jak sie zabrac zeby chociaz klape otwprzyc ..

ps. Z powyzszego tematu wynika ze nikt nie wie ktory bezpiecznik jest ewentualnie odpowiedzialny za jego otwarcie ?? Gdzie go szukac zeby nie pobładzic ???

Zaznaczam zamykanie samochodu dziala i wszyskie drzwi sie otwieraja i zamykaja procz wlasnie KLAPY. hELP ME ... '_> Z GORY dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PeRŁAziomal napisał:

Potrzebuje pomocy ; 

Jak mam otworzyc baganik tj. klape bagaznika jesli na gumie mikro styku nie ma zadnej reakcji pradowej ... gdzie mam szukac ... jak sie zabrac zeby chociaz klape otwprzyc ..

ps. Z powyzszego tematu wynika ze nikt nie wie ktory bezpiecznik jest ewentualnie odpowiedzialny za jego otwarcie ?? Gdzie go szukac zeby nie pobładzic ???

Zaznaczam zamykanie samochodu dziala i wszyskie drzwi sie otwieraja i zamykaja procz wlasnie KLAPY. hELP ME ... '_> Z GORY dziekuje 

Najpierw otworzyc awaryjnie. Potem odkręcić zamek i byc moze jakieś mikrostyki ew. kabelki poluzowane. 

Jeśli inne rzeczy na klapie świecą to raczej nie bezpiecznik jest problemem. Jeśli dalej nic to sprawdzić kabelek na calej długości, mogl sie przetrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie moge znalesc ; jak mam sie zabrac do tego otwierania awaryjnego - masz jakis pomysl ??nawet yootobe nic takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tu masz jak otworzyć klapę śrubokręt w rękę i powodzenia youtube.com/watch?v=YRKUDD4tbjA kolega wyżej pisze żeby zamek odkręcić błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, baju123 napisał:

Cześć tu masz jak otworzyć klapę śrubokręt w rękę i powodzenia youtube.com/watch?v=YRKUDD4tbjA kolega wyżej pisze żeby zamek odkręcić błąd

Niby czemu błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szkoda roboty kolega ma chyba przetarte kabelki niech zacznie od sprawdzenia kabli jeśli nie to to miernik i sprawdzić napięcie zamek zazwyczaj są w porzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PeRŁAziomal napisał:

Nigdzie nie moge znalesc ; jak mam sie zabrac do tego otwierania awaryjnego - masz jakis pomysl ??nawet yootobe nic takiego nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...