Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeróbka wersji angielskiej


gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bawił sie ktoś w zamianę N14 z wersji z kierownicą po prawej stronie na lewą stronę? Jaki jest tego koszt, jakie należy wymienić części i czy jest problem z przeglądem i rejestracją? No i czy jest to opłacalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa który robi takie przekładki w Audi, VW, Oplach. On liczy sobie 3,5 tys. za taką przekładkę ale robi to tylko w autach nie starszych niż 5 lat i jak widać popularne marki i modele tych marek. Jak chcesz to go zapytam ile by wziął za nissanka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Potwierdzam... zero oplacalnosci chociaz N13 sa przystosowane do przekladek... maja w sciance grodziowej odpowiednie otwory LHD i RHD ktore sa zaslepione gumowymi zaslepkami. Mozna czesc urzadzen poprzekladac ale sporo zeczy trzeba zalatwic od LHD - deska, kokpit, dmuchawa, otwieranie machy jest z lewej przeciez, instalacja, bezpieczniki,.. to wszystko jest malooplacalne zeby tarmosic takiego furaka... chyba ze tylko na czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maglownica, pompa hamulcowa, przewody hamolucowe, przewody do maglownicy, wszstkie te nawiey itd..

No troche zabawy by było nie powiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dzisiaj znajomego jakie są koszta takiej przekładki. Z robocizną około 7 tyś. (na podstawie oględzin mojego sunny N14). Nie opłaca się przekładać. Jak pisałem wcześniej opłacalne są tylko młode i bardzo popularne autka. Ostatnio znajomy przyprowadzil za grosze 2 letniego Golfa z kierą po prawej i będzie go właśnie przekładał.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co przerabiać ? nie opłaca sie a przecierz z kierownicą po prawej stronie tez sie dobrze jeżdzi - kłopot tylko przy wyprzedzaniu :-)

jezdziłem sunnym w irlandii lewa strona - powiem sczerze jak juz sie przyzwyczaiłem to stwierdzam że lepiej sie jeżdzi niz standardowo - tylko jak ktos pali to albo suka ręka w szybe szukająć popielniczki z albo musi palic lewą ręką :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co przerabiać ? nie opłaca sie a przecierz z kierownicą po prawej stronie tez sie dobrze jeżdzi - kłopot tylko przy wyprzedzaniu :-)
Jest tylko jeden, dosyć ważny problem... Spróbuj to auto zarejestrować... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze tutaj problemu kolego bo takie auto mozna zarejestrować
Powodzenia. Czekam na dowód rejestracyjny auta z kierownicą po prawej stronie nie będącego modelem kolekcjonerskim bądź zabytkowym. No i badanie techniczne ma kosztować tyle ile kosztuje wg cennika.

Myślisz, że gdyby się dało zarejestrować auta, to nie jeździłyby po naszych drogach takie np. Skyline'y?? Esz.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z tobą w 100 % zwykłago samochodu nie można zarejestrować z kierownicą po prawej - chyba ze zabytkowy albo kolekcjonerski !! wyraziłem sie dość nieprecyzyjnie poprzednio i mozna było to odebrać ze np tego suniaka o którego pytał kolega mozna by zarejestrowac - tak wiec zwracam honor :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrążyłem troche temat i okazuje sie jednak że można zarejestrować każdy samochód który ma kierownice po prawej stronie

a oto co trzeba zrobic :

pismo o odstępstwo od warunków technicznych do ministerstwa infrakstruktury z załącznikiem: VAT , AKCYZA i BADANIE TECHNICZNE NEGATYWNE

wszystkie podania sa rozpatrywane pozytywnie - jest to tylko formalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Powiem szczerze ze widzialem BMW 520 z kiera po prawej stronie na szczecinskich numerach i to calkiem niedawno bo w lecie. Bejca byla kilkuletnia. Zdziwilem sie jak to mozliwoe ze gosc ja zarejestrowal... widoac wszystko mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...