Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Asystent pasa ruchu i martwe pole błąd


lyda85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest raczej pompa powietrza do przedmuchu tylnej kamery.

Swoją drogą super projektanci Nissana to umiejscowili, cały syf z koła, no może niecały, leci na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System marwego pola realizowany jest przez moduł AVM. Moduł tylnej kamery, układ czyszczenia kamery, kamerę tylną, kamery lusterkowe. Jeśli któreś moduły dają błąd system wyrzuci błąd.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomkek1912 napisał:

System marwego pola realizowany jest przez moduł AVM. Moduł tylnej kamery, układ czyszczenia kamery, kamerę tylną, kamery lusterkowe. Jeśli któreś moduły dają błąd system wyrzuci błąd.

Niekoniecznie musi wyrzucić błąd.
Dla przykładu. Kiedyś wracając z urlopu nad morzem zauważyłem, że nie mam sygnalizacji przekroczenia linii. Podczas jazdy kombinowałem, spryskiwałem tylną kamerkę, czyściłem ją ... i zero efektu. Żeby nie przedłużać - problem polegał na tym, że w polu widzenia tylnej kamerki były rowery wiezione na platformie zamontowanej na haku. Wszystkie pozostałe systemy związane z kamerkami działały poprawnie, żadnej sygnalizacji o jakimkolwiek błędzie. Po powrocie zdjąłem rowery i platformę z haka i przypadłość ustąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.04.2021 o 18:59, tomkek1912 napisał:

To jest raczej pompa powietrza do przedmuchu tylnej kamery.

Swoją drogą super projektanci Nissana to umiejscowili, cały syf z koła, no może niecały, leci na to.

@Andrzej G @tomkek1912

hej, czy ten nadmuch kamery powinien pracować w trybie ciągłym, czy tylko jak wsteczny wrzucimy czy jak spryskiwacz szyby tylnej odpalimy?

Szukam przyczyny błędu z martwym polem i nie wiem co moze byc nie tak.

Podmieniłem kamere cofania na inna (dokladnie ten sam model z dzialajacego auta), podmieniłem moduł cofania (takze dokladnie z tego samej wersji auta jak moje), podłączyłem na krótko pod 12V dmuchawe kamery (to dziadostwo pod nadkolem prawego koła o której powyżej pisaliście) i dmuchawa na krótko też działała.

Spryskiwacz kamery dziala, nie wiem jak wywołać ów dmuchawe.

Przy uruchamianiu auta jak sadze komp robi selfcheck i wtedy od razu wywala mi blad martwego pola., do tego jak wbije wsteczny to mam czerwony X w miejscu Kamery wstecznej choc ta działa i pokazuje obraz (jak inna podmieniona z mojej wersji auta).

photo_2021-01-13_21-05-04 (2).jpg

 

 

zdjecia stare ale nic sie nie zmieniło. 

 

Dodam jeszcze, że w moim modelu nie ma żadnych radarów po na tylnych rogach pod zderzakiem a funkcja martwego pola realizowana jest przez kamere i pewnie czujniki parkowania.

Który moduł odpowiedzialny jest za nadmuch?

photo_2021-01-13_21-05-04.jpg

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
15 godzin temu, Piter napisał:

hej, czy ten nadmuch kamery powinien pracować w trybie ciągłym, czy tylko jak wsteczny wrzucimy czy jak spryskiwacz szyby tylnej odpalimy?

Nad pracą nadmuchu i spryskiwacza kamery czuwa komputer. Niezależnie od wszystkich innych okoliczności, jeżeli komp stwierdzi jakiś syf na kamerze, to najpierw jest z automatu uruchamiany nadmuch, a jeżeli to nie pomoże, to uruchamiany jest spryskiwacz, a następnie nadmuch, by wysuszyć kamerkę. Żona jeździ na tylnej kanapie i wielokrotnie słyszała cykliczne syczenie za sobą. Mnie też nieraz wkurzało, że wyjechałem świeżutko umytym i wysuszonym autem, a po jeździe miałem ochlapany tylny zderzak. To właśnie efekt pracy tego ustrojstwa. Plus jest taki, że przed cofaniem nigdy nie musiałem czyścić kamery cofania - zawsze czyściutki obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...