Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wał napędowy Serena 1,6 benzyna


Loxeal

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów wymieniał wał napędowy w Serence. ?  Co jaki czas wymienialiście lub regenerowaliście wał. Czy krzyżak wału można samodzielnie wymienić czy oddawaliście wał do specjalistycznej firmy zajmującej się wałami  napędowymi. ? Czy wały od dieselków pasują do benzyniaków lub czy z 2,0 pasuje do 1,6 benzyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem jak kupiłem, bo były spore luzy. Kupiłem na popularnym serwisie aukcyjnym za chyba 600 zł (stary został w piwnicy - na szczęście). Ten kupiony (taki ładny, pomalowany) wytrzymał niedługo, może rok, czy dwa. Mechanik mi wymienił krzyżaki za chyba 120 zł, ale nie znalazł właściwych i musiał chyba gniazda poszerzać. Po tej naprawie wał miał delikatny opór w jednym miejscu, który przy dużych prędkościach dawał się mocno we znaki. Wówczas ten stary z piwnicy (oryginał zapewne) dałem do fachowego warsztatu. Ceny za naprawę nie pamiętam, może ze 350 zł, ale krzyżaki były takie jak potrzeba, założone fachowo, to tego dodane "towotniczki" (o ile jest taka nazwa 😄 ). Mam sobie raz na rok dobić smaru i wał na wytrzymać ze 200 000 km. A może i więcej. W każdym razie zapomniałem o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...