Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note E11 HE16DE Automat - pali 12L/100km


rafigrafen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam problem ze swoim Note'em. Spalanie w miescie wynosi okolo 12l/100km. Podpialem dzis interface ELM327 i w zakladce srednie spalanie podczas jazdy do pracy pokazuje na poziomie 4,5l - dzis jest sobota, wiec nie bylo korkow, skrzyzowan ze swiatlami tez nie mamy zbyt wiele. Ale niestety nijak ma sie to do rzeczywistosci. Przy delikatnej jezdzie nie jestem w stanie zejsc mniej jak 11l/100km. Jezdze tylko w miescie. Jak sprawdzic sonde lambde tym  interfacem? Interface jest na wifi wiec lacze sie za pomoca androida. W sterowniku nie ma zadnych bledow. Ogolnie samochod jezdzi "lekko" nie ma zastanych hamulcow, ogumienie napompowane do 2.3 bara (16 cali). Jak jezdze to delikatnie dotykam gazu (jak juz nabiore predkosci) i samochod bez problemu brnie do przodu, nic go nie hamuje. Samochod jest jak nowy, ma przejechane 60 tys km, wszyskie plyny jak nowe, bardzo zadbany.

Macie koledzy jakies pomysly co zrobic? Co moze byc nie tak? Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interface o którym piszesz służy tylko do odczytu podstawowych informacji i kasowania mniej znaczących błędów. Konkretny sprzęt kosztuje tyle że wizyta w serwisie będzie duuuuużo bardziej opłacalna. Do tego właściwa interpretacja błędów w wielu przypadków wymaga doświadczenia. Niestety tylko w filmach fantastycznych komputer powie Ci że " masz uszkodzony żółty kabelek pod prawym podłokietnikiem na 35 centymetrze od złączki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M@reS napisał:

Skasowałeś średnie spalanie na zegarach przed testem ??

Tak, ale w telefonie, na board computerze niestety nie...

 

2 godziny temu, kdf napisał:

Interface o którym piszesz służy tylko do odczytu podstawowych informacji i kasowania mniej znaczących błędów. Konkretny sprzęt kosztuje tyle że wizyta w serwisie będzie duuuuużo bardziej opłacalna. Do tego właściwa interpretacja błędów w wielu przypadków wymaga doświadczenia. Niestety tylko w filmach fantastycznych komputer powie Ci że " masz uszkodzony żółty kabelek pod prawym podłokietnikiem na 35 centymetrze od złączki".

Oczywiscie, ze tak nie uwazam, pytalem, jak rozpoznac poprawna prace sondy za pomoca interfejsu. Mam mozliwosc podgladu wielu danych za jego pomoca. Rowniez rysuja sie odpowiednie wykresy tych danych. Dlatego, moze bede w stanie zdiagnozowac to sam? A moze odpiac sondy, zeby podawal rowna, stechiometryczna mieszanke i wtedy sprawdzic spalanie?

 

EDIT:

Spalanie 12l/100km liczone w realu, czyli ilosc spalonego paliwa oraz przejechane kilometry

Edytowane przez rafigrafen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz spytam, skasowałeś średnie spalanie przyciskiem z zegarów przed testem?? Bo od tego się zaczyna.

Jeżeli nie to skasuj, bo to co w telefonie może być mylące. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, M@reS napisał:

Jeszcze raz spytam, skasowałeś średnie spalanie przyciskiem z zegarów przed testem?? Bo od tego się zaczyna.

Jeżeli nie to skasuj, bo to co w telefonie może być mylące. 

Tak jak odpisalem, nie kasowalem sredniego spalania przed testem robionym telefonem. Musze to zrobic, wiem...

Za to skasowalem srednie spalanie zaraz po zakupie samochodu (miesiac temu) i srednie spalanie na zegarach zgadza sie mniej wiecej z tym, co jest w rzeczywistosci.

Skasuje spalanie na zegarach, zrobie raz jeszcze test i dam znac czy sa rozbieznosci pomiedzy board computer a interfejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżności będą na pewno, bo komputer pokazuje średnią. A interfejs realne spalanie w danej chwili.

Skasuj średnią z zegarów i wtedy test, porównuj z tym co na telefonie. Nigdy nie będzie to samo ale "na oko" ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M@reS napisał:

Rozbieżności będą na pewno, bo komputer pokazuje średnią. A interfejs realne spalanie w danej chwili.

Skasuj średnią z zegarów i wtedy test, porównuj z tym co na telefonie. Nigdy nie będzie to samo ale "na oko" ;)

Interface rowniez pokazuje srednie spalanie (mam zakladke spalanie chwilowe - dziala jak ekonomizer w BMW, oraz spalanie srednie - dziala dokladnie tak samo jak w board computer, z tym, ze liczy od momentu wlaczenia tej zakladki). 

Dam znac pozniej.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze post pod postem, ale chcialem, aby wyswietlily sie powiadomienia.

Board computer pokazuje 11,6L

Interface pokazal 4,7L

 

Uwazam, ze prawidlowe spalanie przy takiej jezdzie powinno byc jak pokazal interface. Teraz pytanie, dlaczego pali tak duzo? Board computer pokazuje spalanie zblizone do rzeczywistego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie jak Tobie pokazuje jest nie realne podczas jazdy z tym silnikiem (1.6). Nigdy mi nie pokazał średniego powyżej 8-9L na b.krótkich odcinkach i to zimą. A 11-12L to coś nie tak. Średnia na trasie około 5l/100km, po mieście 6-7L/100km.

Coś z kompem musi być nie tak, bo inaczej spalanie po interfejsie było by też wysokie. Tutaj to jedynie serwis, w garażu tego nie ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, M@reS napisał:

Takie spalanie jak Tobie pokazuje jest nie realne podczas jazdy z tym silnikiem (1.6). Nigdy mi nie pokazał średniego powyżej 8-9L na b.krótkich odcinkach i to zimą. A 11-12L to coś nie tak. Średnia na trasie około 5l/100km, po mieście 6-7L/100km.

Coś z kompem musi być nie tak, bo inaczej spalanie po interfejsie było by też wysokie. Tutaj to jedynie serwis, w garażu tego nie ogarniesz.

I wlasnie jestem takiego samego zdania jak Ty, ze powinno byc okolo 6-7L w moich codziennych warunkach... 

Moze kupic inny komputer i podmienic? Nie wiem gdzie w nissanach zakodowane jest immo. Raczej jestem obeznany w BMW, tam wymiana kompa na innego nie stanowi problemu, poniewaz za immo odpowiada odzielny modul EWS. 

A moze rzeczywiscie to lambda? Moze odpiac ja i zobaczyc? Zamieszcze kilka screenow z piatkowego popoludniowego przejazdu...

 

Screenshot_20210423-162125_Chrome.jpg

Screenshot_20210423-162912.jpg

Screenshot_20210423-175037.jpg

Screenshot_20210424-072419.jpg

Screenshot_20210425-133315.jpg

Screenshot_20210425-133325.jpg

Screenshot_20210425-133341.jpg

Screenshot_20210425-133408.jpg

Screenshot_20210425-133455.jpg

Screenshot_20210425-133523.jpg

Screenshot_20210425-133536.jpg

Screenshot_20210425-133552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by coś było nie tak to na interfejsie też było by wysokie spalanie. A sprawdź jeszcze starym sposobem...odepnij klemę od aku na 10-20 min. Może komp się zawiesił. Może coś ruszy. Czasami najprostsze sposoby są najlepsze.

A nie masz jakiegoś cudownego "rozmnażacza koników" ?? Bo wiem że takie coś wstawiali młodzi gniewni w GB właśnie w automatach. Przybywało z 10KM a żadnego pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku odpinalem 3 tyg temu jak chcialem przywrocic mozliwosc wpisywanie kodu do nawigacji (nie pomoglo, dalej mam zablokowana i nie ma kto odblokowac) i spalanie nie zmienilo sie...

A z tym rozmnazaczem konikow to nie mam pojecia... mozliwe, ze cos takiego jest, bo powiem, ze silnik jest dziki... wkreca sie szybko na obroty, rusza z piskiem opon pomimo automatu... 

Z drugiej strony samochod naprawde jest zadbany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do navi to musisz mieć oryginalny kod, nissan w Notku przypisał dane radio z danym modelem. Nawet jak kupisz nowe radio-navi to może nie działać z Twoim CANem.

A co do silnika 1,6 w Notku to chyba nie mogli lepiej trafić. Mój, a w sumie żony odpukać jest też bardzo żwawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodu nie mam, poprzedni wlasciciel zablokowal navi kompletnie po zmianie akumulatora - wczesniej dzialala, widzialem, bo to znajomy. Wpisywal zle kody i trzeba udac sie do magika od radyjek, ale tu w londynie mam z tym problem...

Co do spalania to odepne te sondy lambda i zobacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...