Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blokowanie dźwigni zmiany biegów T30 automat.


adix71

Rekomendowane odpowiedzi

2,5 benzyna automat 2006rok 250tys

Witam Nissan'omaniaków. Pojawił mi się ostatnio problem z blokowaniem się dźwigni zmiany biegów w pozycji P(parked). Wstępnie temat opanowałem. Rozebrałem moduł zmiany biegów. Jest tam dźwignia bezpiecznika mechanicznego (czerwony przycisk u góry), który wciskając- zwalnia blokadę i można zmienić zablokowaną pozycję dźwigni. Zastosowałem opaskę samozaciskową (tajrepsa, dla Poznaniaków trytkę), która utrzymuje dźwignię bezpiecznika w pozycji dolnej, czyli wymusza w elektromagnesie pozycję pracy i tym samym zwalnia dźwignię zmiany biegów. Można wtedy zmienić bieg na np.Drive. Jednak jest to nienormalne położenie, gdyż mechanizm ten jest po to, by np.samochód nie zjechał nam ze wzniesienia przy przypadkowym zwolnieniu dźwigni. Normalnie musimy nacisnąć pedał hamulca do zwolnienia pozycji P.  W module zmiany biegów jest elektromagnes prawdopodobnie reagujący na położenie pedału hamulca(czujnik mechaniczny lub ciśnienia w układzie)?

Czy ktoś z Was już to naprawiał? Proszę o diagnozę uszkodzenia i jak wymienić uszkodzoną część (pewnie ten czujnik w pedale hamulca)? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...