Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Start/Stop deaktywator - czy ktos zamontowal?


Kozza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat jak wyzej. Czy ktos z was instalowal deaktywator start/stop w x-trail? Taki jak ten np. 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001709176618.html?spm=a2g0o.cart.0.0.55c43c00MiXDsu&mp=1

i czy moze podzielic sie informacja z dzialania? 

Dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ArtM napisał:

Ja mam podobny, działa bez problemu.

A czy mozesz podac ktory masz? Na ten z mojego linka sa jakies narzekania w opiniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł od kolegi Roberta i działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam od Roberta B i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z jednej strony 1 litr paliwa to 2.5 kg co2...a z drugiej...ile poszło co2 przy produkcji aku, który wymienilem po 4 latach używania tego badziewia?🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem moduł od Roberta i zamierzam go na dniach zamontować. Pod który bezpiecznik w X-Trailu najlepiej się wpiąć z zasilaniem?

Druga sprawa - w instrukcji montażu jest jedno zdjęcie pokazujące niby do którego kabla trzeba się podpiąć szybkozłączką ale - może jestem ślepy - strzałka wskazuje na dwa kable. Może ktoś jednoznacznie pokazać gdzie się wpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X-Trail jest to ten sam bezpiecznik jak w Qashqai'u. Jeśli w Twoim X są takie same kolory wiązki, to podłączasz się do przewodu jasnoniebieskiego jak na tym powiększeniu:
image.thumb.png.e79ceee05e409a8aa3507f5877c80279.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poległem na zdjęciu plastiku pod kierownicą. Wszystkie górne i boczne zaczepy odpuściły ale trzyma się jeszcze na dole w okolicy cięgna do klapki wlewu paliwa i ani drgnie. Ktoś miał podobny problem? Jakaś śrubka do odkręcenia lub inny patent? Może i nie musiałbym odpinać całego plastiku ale pierwszy raz mam styczność z wtyczkami w Nissanie i nie mam zielonego pojęcia jak je odpiąć od przycisków. W necie też nie mogłem znaleźć filmiku gdzie ktoś by robił tą magiczną operację :|

Zauważyłem też, że mam inne kolory przewodów.

1681464450410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołu nie wypinałem. Odczepienie górnych zaczepów wystarcza, aby dostać się do przewodów. Wtyczki też nie wypinałem. Ja naciąłem tą koszulkę czarną, tak aby mieć więcej odsłoniętych przewodów.
Aby sprawdzić, do którego kabelka podłączyć moduł weź multimetr ustawiony na pomiar napięcia stałego 12V. Ujemną sondę podłącz na stałe do elementu metalowego (karoserii). Do sondy dodatniej doczep igłę lub szpilkę. Uruchom zapłon (silnik nie musi pracować, ale kontrolki na desce mają się świecić). Musisz znaleźć przewód (wbijając się igłą) na którym jest 12V, a po naciśnięciu przycisku wyłączającego start|stop i trzymaniu go wciśniętego napięcie spada do 0V. Po puszczeniu przycisku napięcie na przewodzie wraca do wartości pierwotnej (12V). Do wciśnięcia i trzymania przycisku pomocna będzie druga osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kol. @Robert_B , mam Twój moduł , zakupiłem rok temu , ale po przeczytaniu innych wątków na temat jakiegoś dziwnego czujnika niskiego ciśnienia oleju nie zamontowałem go , choć Twój produkt wygląda solidnie .  Podobno... przy niskich obrotch jest obniżane ciśnienie smarowania i nasze pszczółki 1,3DIG-T minimalnie się przycierają i to nie tylko jest w nissanach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem, na ile to jest prawda z tym obniżaniem ciśnienia w układzie smarowania, ale raczej to mało prawdopodobne. Jeśli by tak było, to nie byłoby możliwości ręcznego wyłączenia systemu START | STOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szpunt jak znalazłeś właściwy przewód to warto go podać - przyda się innym. Niby prosta rzecz ale dwójka małych szkrabów skutecznie uniemożliwia mi zbadanie, pod który przewód się podpiąć - bardzo byś mi pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole strony z opisem modułu jest link do instrukcji. Jest tam zdjęcie (od jednego z forumowiczów) z samochodu z instalacją 6-przewodową. Zaznaczona jest tam strzałka, do którego przewodu należy podłączyć moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Peku napisał:

Szpunt jak znalazłeś właściwy przewód to warto go podać - przyda się innym. Niby prosta rzecz ale dwójka małych szkrabów skutecznie uniemożliwia mi zbadanie, pod który przewód się podpiąć - bardzo byś mi pomógł.

U mnie przycisk z ledem, 6 kabli, lokalizacja pin-u jak na tej fotce z instrukcji,  tylko, że u mnie jest tam czerwony kabelek.

"Wszystkie górne i boczne zaczepy odpuściły ale trzyma się jeszcze na dole w okolicy cięgna do klapki wlewu paliwa i ani drgnie."

Musisz odkręcić 2 śruby mocujące cięgna do klapki wlewu paliwa, jedna z nich, ta po lewej stronie trzyma Ci całą obudowę.

Edytowane przez szpunt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, u Nissana wiązki kablowe w tym samym modelu z tego samego rocznika potrafią mieć różne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Udało mi się wreszcie zamontować ten moduł😀. Przy rozcinaniu czarnej koszulki okazało się, że z tyłu jest jeszcze jeden, czerwony przewód ale u mnie trzeba było się wpiąć w ten czerwony widoczny na zdjęciu, które wcześniej wstawiałem. Jedynym problemem był właściwy montaż szybkozłączki - trzeba było ją mocno ścisnąć kombinerkami a wolnego miejsca tam jak na lekarstwo...

Nareszcie już nie muszę pamiętać o ręcznym wyłączaniu start/stop chociaż po montażu już parę razy odruchowo klikałem na przycisk mimo, że moduł zdążył zrobić to już za mnie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...