Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

x-trail t30 2.2di 114km - pedał przyspieszenia napięcie(zakres pracy)


przemoog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Problem dotyczy 8-pinowego pedału przyspieszenia w xtrailu t30 2.2di 114km
 

Porównałem zakres napięcia jakie wysyła do ecu pedał gazu w moim samochodzie z instrukcją serwisową tego samochodu.
Nie podoba mi się, to że w momencie wciśnięcia pedału przyspieszenia napięcie jakie dostaje ECU wychodzi poza zakres opisany w serwisówce (załącznik)
Podobnie ma się sytuacja z pedałem zwolnionym ( tutaj mieści się w górnej granicy zakresu w jakim powinien pracować)
Odciągnięcie nogą pedału przyspieszenia maksymalnie do góry obniża napięcie na  pierwszym potencjometrze do 0.8V, po czym po puszczeniu pedału napięcie wraca do zakresu z początku pomiaru (posI 1,10V posII 1.16V) co powoduje, że silnik podnosi obroty.
Sprawdzone na 4 różnych komputerach (wszystkie podają tą samą wartość)

Czy w tym samochodzie da się rozebrać potencjometr pedału gazu i go wyczyścić i przestawić tak, aby zakres pracy zgadzał się z serwisówką?
Czy układ jest nierozbieralny? 
Serwisówka również opisuje procedure nauki zwolnionego pedału przyspieszenia, która należy wykonać po każdym odłączeniu napięcia z pedału gazu( jak się domyślam wchodzi w to również odłączanie akumulatora)

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...