Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

"Dziwne" nakładki


Tomaszo

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Wreszcie sie dorobilem :) i zmienilem w almerce koła z letnich na zimówki. Wczesniej miałem alusy i wymieniali mi razem z felgami. W trakcie wymiany w zakładzie zdjeto mi z kół takie dziwne plastikowe okragłe nakładki lecz do stalówek juz ich nie zalozono. I teraz moje pytanko co to za nakładki do alusów? jak to sie wogole nazywa i po co to?

Dzieki za odpowiedz bo mnie to nurtuje :)

Pozdrowka wszystkim

Link to comment
Share on other sites

Guest filtron

witanko te plastikowe nakładki to pierścienie centrujące pewnie aluski były z innego autka i otwór na piaste był większy i tymi pierścieniami ta różnica zastała zniwelowana :D

Link to comment
Share on other sites

Nie były z innego auta tylko tak się po prostu robi.

Co samochód to inny wimiar osadzenia i inne kształty stożka. Dlatego produkuje się uniwersalne felgi i dodaje pierścienie uzaleznione od rodzaju samochodu.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Fajnie jak się tak spieracie, a przecież oboje macie rację. W obu przypadkach trzeba zastosowac perścienie centrujące :lol:

Pozdr. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Taa z tym że te nakładki mają zastosowanie przy odsadzeniu felgi od piasty. Jak zapewne wiesz felga ma swoją szerokość i odległość jej odsunięcia od zakola ma znaczenie przy ustawieniu geometrji zawieszenia. W przypadku zbyt małego odsadzenia opona trze o wewnętrzną część nadkola, w odwrotnym przypadku ryje po krawędzi zewnętrznej. Felga musi być idealnie osiowo zgrana z miejscem gdzie ma być ustawione koło w przestrzeni zakola, inaczej wyjdzie wielka lipa i przy skrętach lub więszym załadowaniu autka opona ryje po krawędziach a ty słyszysz niezbyt ciekawe dźwięki. W ekstremalnych przypadkach można uszkodzić oponę i (lub) karoserię. Oczywiście potwierdzam wypowiedzi wcześniej zamieszczone. To są dwa zadania które spełniają te nakładki. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...