Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co jeszcze wymienić?


Gość RozenPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam "speców" od Almerek.

Mam problem, mianowicie jadę w sobotę wymienić olej. Mój samochodzik ma 145kkm, kupiłem go kiedy miał 130kkm. Nie wiem co poprzedni właściciel z nim robił. Wymieniłem w nim olej, kable wysokiego, świece oraz filtr powietrza. Co jeszcze mam wymienić aby była możliwość dalszej eksploatacji?

Proszę o rzetelne podpowiedzi dla początkującego, najlepiej co wymienic , jakiej firmy oraz na co zwrócic uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Jak sprzeglo sie nie slizga i nie daje oznak zuzycia to po cholere wymieniac i pchac sie w koszty.

Co do innych rzeczy to polecalbym:

-płyn hamulcowy wymienic

-olej,filtr oleju,filtr paliwa

-sprawdzic poziom oleju w szkrzyni ( nie wiem jak serwis przewiduje ale mozna tez wymienic - bedziesz wiedzial na czym jezdzisz)

-sprawdzic poziom i temperature zamarzania plynu w chlodnicy

-sprawdzic poziom plynu od wspomagania

-sprawdzic stan klockow/szczęk,tarcz/bebnow hamulcowych.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze :)

Popieram DŻODŻO, po co wymieniac elementy, które może jeszcze dłuuugo mogą pracować. To tak jakby napisać, wymień silnik, bo może twój poprzednik już go zakatował :lol:

Na dzisiejszą pogodę to sprawdź temp. zamarzania płynu chłodniczego, jeżeli parkujesz na zewnątrz to może się okazać, ze jak "przyjdą"mrozy owy płyn ci zamarznie,a wtedy już sobie nie pojedziesz :(

Oczywiście reszta rzeczy, które wymienia DŻODŻO też są ważne :P

pozdr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietia_pk

ja bym proponował jeszcze wymienić płyn w spryskiwaczu na zimowy i sprawdzić stan piór wycieraczek (jak są zużyte wymienić ) sprawdzić czy nie ma odprysków lakieru i stan zabezpieczenia antykorozyjnego od dołu ( piasek + sól + woda= korozja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych autach to nie ma co za wiele wymieniać ;-)

 

Ja bym dorzucił jeszcze może czyszczenie przepustnicy i możesz brachu smigać bezstresowo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zastanowil sie na zmiana sprzegla (jezeli od nowosci nie bylo ruszane), nie wiem jak poprzedni wlascicel szanowal samochood i jak ty to robisz ;)

 

Gio, facet jedzie na wymianę oleju, a Ty go sprzęgłem straszysz! :P wiem, wiem, nie nerwuj się, nie napisałeś żeby wymienił....ale póki nic się złego nie dzieje, to po co grzebać? filtry, płyny (szczególnie te narażone na zamarznięcie), świece, hamulce to podstawa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja też wiemieniałem teraz wszystkie płyny i poprosiłem znajomego mecha aby mi sprawdził co jeszcze zrobić bo również nie wiedziałem co poprzedni właściciel robił.Niestety czeka mnie wymiana jeszcze osłon przebówów i osłon amortyzatorów.Proponuje jak masz znajomego mecha niech ci sprawdzi jak wyglądają u Ciebie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...