Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciągle świecący stop


cebulka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kilka miesięcy temu kupiłem używanego qashqaia z 2018 roku. Wszystko było ok aż nagle zaczęły się świecić ciągle stopy. Sprawdzałem czujnik hamulca miernikiem i wydaje się że jest OK - przełącza zwarcie na dwóch pinach naprzemiennie. Przestał też działać poprawnie automatyczny hamulec. Mogę ręcznie włączyć i wyłączyć, jednak w automacie nie działa. Jeśli to zwarcie to kroredy idą kable do stopów? Czy jest może jakiś przekaźnik? Do serwisu wolę. Nie jechać bo zostawię tam worek pieniędzy. Aha od jakiegoś czasu mam błąd start/stop. Wskoczył gdy auto zgasiło silnik, ja wcisnąłem sprzęgło i chciałem ruszyć. Wtedy się zdusil i musiałem go odpalić ręcznie gdyż stałem na przejeździe. Po ty zrobił się błąd. Zaczynam powoli żałować wyboru. Ale może się coś uda zrobić. Dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatio jak świeciły się nonstop stopy i był problem z s/s to miałem spalony jeden z bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku odpiąłem i właśnie się ładuje. Jest dość rozładowany. Też się nad tym zastanawiam. Tomkek a pamiętasz jaki to był bezpiecznik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzies było ostatnio napisane że chyba nie należy odpinać aku od auta,.

Zrozumiałem że chyba w ASO wymieniają nawet na podpięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cebulka napisał:

Aku odpiąłem i właśnie się ładuje. Jest dość rozładowany. Też się nad tym zastanawiam. Tomkek a pamiętasz jaki to był bezpiecznik? 

10A w gnieździe ELEC PARTS (ACC),ale nie wiem czy w QQ są tak samo opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naładowaniu Aku, zaczął poprawnie działać automatyczny hamulec. Jednak światła dlaj się świeca. Wyjąłem czujnik i po jakimś czasie zgasły. Włożenie go spowrotem załącza światła. Zamówiłem nowy zobaczymy co będzie dalej. Co ciekawe otworzenie drzwi którychkolwiek ponownie załącza światła. Po zamknięciu jakiś czas się świeca i gasną

Edytowane przez cebulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwarcie z zewnętrznym oświetleniem. Z drugiej strony nie wiem czy nie da takiego objawu brak czujnika hamulca. Kurna co za szatańska technologia :( Miałem wcześniej seata leona i tam takich czarów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym samochodzie takie chocki klocki mogą się pojawić.Najczęstszą awarią jest właśnie czujnik stopu przy pedale hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpieczniki sprawdzone jak pisałem? U mnie stycznik przy pedale przy spalonym bezpieczniku nie miał wpływu na świecenie stopów. Z tego co pamiętam odpięcie wiązki od czujnika nic nie powodowało. Stopy nie gasły nawet po zablokowaniu zamków, gasły w momencie gdy układ odcinał zasilanie po iluś minutach. Odblokowanie zamka lub otwarcie drzwi odpalało stopy do kolejnego odcięcia zasilania. Po wymianie bezpiecznika wszystko eróciło do normy. Widocznie spalenie bezpiecznika powoduje taki objaw, który jest celowy najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w domu to sprawdzę. Na razie szukam jakiegoś opisu do puszki bezpieczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jest na pikrywce, która zakrywa bezpieczniki. Wystarczy poszukać opisu bezpiecznika takiego jak podałem lub podobnie brzmiące i posprawdzać każde. Jak jest przepalony to wymiana pomoże. Chyba, że przepalenie spowodowało uszkodzenie w instalacji. Nie naciskałbym na ten bezpiecznik gdyby nie to, że objawy masz identyczne jak ja miałem. I na wszelki wypadek nie polecem odpalać silnika na wrzuconym biegu przy manualu, bo jeszcze jednym objawem przepalonego bezpiecznika było u mnie to, że naciśnięcie start powodowało odpalenie silnika mimo, że sprzęgła nie wciskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik sprawdziłem. Jest OK. Kombinuje ze światłami. W tyłu mam lampy led. A wiecie co tam świeci w blendzie? Też są ledowe czy moce żarowe? Może się przepaliło i zwiera🤔

Edytowane przez cebulka
Dopisałem coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Opis jest na pikrywce, która zakrywa bezpieczniki. Wystarczy poszukać opisu bezpiecznika takiego jak podałem lub podobnie brzmiące i posprawdzać każde. Jak jest przepalony to wymiana pomoże. Chyba, że przepalenie spowodowało uszkodzenie w instalacji. Nie naciskałbym na ten bezpiecznik gdyby nie to, że objawy masz identyczne jak ja miałem. I na wszelki wypadek nie polecem odpalać silnika na wrzuconym biegu przy manualu, bo jeszcze jednym objawem przepalonego bezpiecznika było u mnie to, że naciśnięcie start powodowało odpalenie silnika mimo, że sprzęgła nie wciskałem.

Potwierdzam, też miałem ten problem, świecił się stop, do tego dziwnie funkcjonował przycisk Start.... Bezpiecznik powodował te dziwne objawy. A najśmieszniejsze że wygladał na dobry. Zmiana na drugi nowy i jak ręka odjął 

Edytowane przez Intruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same objawy, ciągle zapalone światła stopu, problem wyniknął przy próbie wymiany żarówek w daszkach/słonecznikach na ledowe. Poszło jakieś zwarcie i wywaliło bezpiecznik, bodajże czerwony od strony kierowcy, też sprawdzałem po kolei bo z boku wyglądał ok. 

Po wymianie bezpiecznika problem zniknął. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebulka, przepatrz dokładnie. Zwarcie w instalacji, nie licząc uszkodzeń jakiś przejść ruchomych na drzwiach, klapie tylnej, w panelach czy sterownikach, jest mało prawdopodobne. Ewentualnie zalanie gdzieś na łączeniach. Czujnik przy pedale hamulca to proste ustrojstwo. Jego odłączenie skutkuje tym, że nie zapalą się stopy, nic ponadto. Spinałem obwód na krótko na kości jak go odpiąłem. Stopy się zapalają wtedy. Ten czujnik to mi wyglądał na typ zwykłej krańcówki. Przyciskasz - zamyka obwód, luzujesz - otwiera. Albo na odwrót, nie pamiętam dokładnie. Robiłem to jakoś w tamte wakacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś czujnik i świecić przestało. Mam nadzieję że to było to. Dziękuję wszystkim za nieoceniona pomoc. 

P. S. Niby sprawa zakończona ale jest małe ale. Na wyświetlaczy zniknął mi drogomierz z przebiegiem kilometrów a pojawił się przebieg od wymiany czyjnuka z literką A. Ktoś wie co to oznacza? Jakąś adaptacja? 

IMG_20210506_181119.jpg

Edytowane przez cebulka
Coś się zmienilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony deski masz podłużny przycisk TRIP,Nim się zmienia zakresy A B i całkowity przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja głupia kobieta 😉 Rzeczywiście. Dopiero się uczę tego auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, cebulka napisał:

O ja głupia kobieta 😉

W profilu masz Mężczyzna...?

67196769e6409c9bde15b0bb8f4f5db7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, cebulka napisał:

O ja głupia kobieta 😉 Rzeczywiście. Dopiero się uczę tego auta. 

Jakaś dziwna ta kobieta.

Grzebie w elektryce i podpisuje się z końcówką  " -em "

Jakoś to ostatnio nazwali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 18:01, tomkek1912 napisał:

Czujnik przy pedale hamulca to proste ustrojstwo.

 Powinno być..    Czujnik przy dźwigni zmniejszania prędkości ,tak będzie bardziej poprawnie ,skoro schodzimy w tematy gender   :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...