Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obsługa Spotify z kierownicy (po BT lub po kablu USB)


michal_k77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

To pierwszy post na forum, liczę na wyrozumiałość 👍 Przejrzałem wszystkie posty, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój temat, mam nadzieję nie zdublować wątku. 

Posiadam Acenta J11 z 2015, wersja z radiem i CD (bez NC). Bez problemu skonfigurowałem połączenie BT (lub po kablu USB, zależy od trasy), odtwarzam Spotify (Moto G5s Plus z Androidem), tyle że nie mogę sterować z poziomu kierownicy (przewijanie w prawo / lewo nie działają). W sumie pogodziłem się z tym, że moja wersja nie obsługuje takiego bajeru dla Spotify, bo z CD działa bez problemu (miałem wcześniej służbowego J11 z 2019 w wersji N-Connect z Androidem, bez problemu obsługiwała z poziomu kierownicy, czy to BT czy po kablu). 

Ale... Dwa dni temu jechałem sobie autkiem z telefonem podłączonym kablem USB, kliknąłem przypadkowo w przesuwanie utworów (celowałem w regulację głośności), i zadziałało 😁 Przez całą trasę (tj. do wyłączenia silnika) sterowałem utworami bez umiaru, jak dzieciak w piaskownicy z łopatką hehe Czar prysł po wyłączenia silnika... Od dwóch dni klikam bez skutku, nic nie działa (próbowałem przez BT oraz po kablu USB). 

Czy ktoś z Was ma pomysł, czy to wypadek przy pracy softu auta, czy może coś jest nie tak z moim telefonem? A może jeszcze jakaś inna opcja, o której nie pomyślałem? 

Edytowane przez michal_k77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalbym problemu w telefonie. Czy odtwarzacz plików na telefonie daje się sterować? Przewijanie działa w najprostszych radiach BT. Działa w QQ bez dużego radia. W suzuki z malym radiem. Ale nie mam spotify mam YT music.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odtwarzacz w telefonie działa bez problemu -> przesuwanie w prawo / w lewo (w bezpłatnym Spotify jest limit bodajże 5 przesunięć na godzinę, ale mam wersję płatną, bez limitu). Sprawdzę przy okazji YT Music, do tej pory nie testowałem tej apki. Kurcze, skoro działa w innych Nissanach z poziomu kierownicy, to ciekawe, co blokuje taką funkcję w moim... Może przywrócę ustawienia fabryczne (auto mam od około miesiąca, nie wiem, co / kto ustawiał wcześniej). Myślałem, że opcja sterowania z kierownicy dotyczy tylko Radia / CD, ale skoro powinno działać przy BT, to tym bardziej będę dociekał przyczyny problemu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tu nie ma żadnych ustawień  a już na pewno nie w aucie :) Ale reset dobry na wszystko. Skupiłbym się jednak na telefonie. Czy np jak podłączysz głośnik BT możesz zmieniać utwory w Spotify? Może apka jest usypiana przez telefon, albo jak klikasz przód tył tak naprawdę telefon robi to nie ze Spotify a z inna aplikacją (np. odtwarzaczem i nic sie nie dzieje bo nie jest w trybie play)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu telefonu mogę bez problemu zmieniać utwory (tj. podłączonym do auta), czyli połączenie BT działa. Co ciekawe, często obserwuję "zwiechy" na wyświetlaczu auta, tj. wyświetla nazwy utworu sprzed kilku/nastu minut. Tak jakby faktycznie telefon nie przesyłał aktualnej informacji o odtwarzanym utworze (przy czym same piosenki odtwarzają się bez najmniejszego problemu, żadnych opóźnień, ścinek). Zagadkowa sprawa, jutro faktycznie skorzystam z restetu do ustawień fabrycznych 🙂 Telefon ma już 3-4 lata (nie pamiętam dokładnie), ale poza krótszym czasem pracy na baterii niż kiedyś, nie ma żadnych widocznych felerów (tj. problemów z BT / Wifii / itp.). Inna sprawa, że samo połączenie BT z autem też nie jest idealne -> czytałem na forum że w miarę normalne są sytuacje, gdy po odpaleniu auta i radia pojawia się komunikat o nieodnalezieniu telefonu, po czym sekundę później normalnie leci przez BT muzyka 😉 No i co kilkanaście dni auto "wariuje" i gubi mój telefon, po czym muszę konfigurować nowe połączenie (czyli mam 2x My Car w ustawieniach BT). Lekko irytujące, ale bez wielkiego dramatu > o wiele bardziej wkurza brak reakcji na próby przeskakiwania utworów z kierownicy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Smakor napisał:

BT na pewno działa. Bardziej chodziło mi o to, czy jak zmieniasz na kierownicy a nie zmienia utworu czy przypadkiem telefon nie zmienia tego utworu w innym odtwarzaczu. Gubienie telefonów to standard. Mocno to zależy jak sie telefon i radio dogadują. Obecnie w X nie zdarzyło mi się to jeszcze. W QQ z małym radiem regularnie (ale inny telefon). Mojej żonie w Suzi też gubi telefon (ma małe radio). Nic sie na to nie poradzi. Pytałem w ASO. Trzeba sparować znowu i tyle.

Ciekawe jakby uderzyć do nich po niespełna 2 latach o niezgodność towaru z umową :) Już widzę oczy gościa w ASO :) W sumie czy radio czy skrzynia to co to za różnica jak nie działa prawidłowo w celu do jakiego zostało stworzone. 

U mnie w X też czasem wyświetlacz auta pokazuje nie aktualne info o utworze, ale wszystko inne działa dobrze. 

 

Edytowane przez Smakor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że cały czas telefon działa na BT, to nie ma opcji aby zmieniał gdziekolwiek indziej (tj. nie w aucie). Mam podpięte Spotify do PC-ta (wyłączony w trakcie wyjazdów) oraz na Chromecast (TV też wyłączony, gdy wyjeżdżam), no i telefon. W Spotify da się zmienić źródło (np. odtwarzam na telefonie a chcę aby grało w PC, wtedy ręcznie zmieniam). Niemniej takich cudów nie robię w trakcie jazdy, ograniczam się do sporadycznego "klikania" na zmianę utworu do przodu lub do tyłu. Rozumiem kontekst Twojej podpowiedzi, ale na 100% u mnie ta opcja odpada. Jutro przycisnę gada w przywróceniach do opcji fabrycznych, zobaczymy jak zaśpiewa hehe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest motorola , u mnie bylo to samo . Po zmianie na samsunga wszystko dziala jak nalezy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, to cenny trop. Coś czuję, że przybliża mnie to do wymiany telefonu hehe Muszę pożyczyć od Żony Samsunga i pobawić się trochę w garażu (okej, brzmi to dziwnie haha). Zastanawia mnie tylko, czy to faktycznie wina Motki czy raczej softu Nissana -> na J11 z 2019, z NC, sterowanie z kierownicy działało bez problemu na tym samym telefonie. Ale to już tylko gdybanie, fakty są takie że nie działa to u mnie dobrze, a trop faktycznie prowadzi do telefonu. 

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...